Türkiye'nin en iyi haber sitesi

hakkında son açıklama

Giriş Tarihi: 1.2.2015 14:40
Yaşar Kemal hakkında son açıklama

İstanbul Üniversitesi , İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 2 haftadır yoğun bakımda tutulan yazar ’in sağlık durumu ile ilgili hastanenin Başhekim Yardımcısı Prof Dr. Şükrü Öztürk bir açıklama yaptı. Öztürk, "Hastaya yapay solunum tedavisi uygulanmaktadır" dedi.

'in 14 Ocak 2015 tarihinden bu yana yaklaşık 17 gündür İstanbul Tıp Fakültesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğünü belirten Öztürk, "1 Şubat 2015 tarihi itibariyle sağlık durumu şu şekildedir: Altta yatan kronik hastalıklara bağlı olarak, hastanın çoğul organ yetersizliği mevcuttur. Bu nedenle de hastaya yapay solunum tedavisi uygulanmaktadır. Ancak bu sırada izlenen parametrelerde -solunum gibi, kalp atış sayısı gibi izlenen parametreler- kontrol altındadır. Yakın takip ve tedavisi devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. " dedi.

Bir basın mensubunun, "Daha önce durumu için stabil deniyordu. Bu sefer durumu kötüye gitti diye algılandı. Böyle mi acaba?" sorusu üzerine Öztürk, "Kötüye gitme olarak yorumlamayalım. Bu şekilde bir kelime doğru olmaz. Ancak klinik durumunda bazı parametrelerde bir miktar ağırlaşma olduğunu söyleyebiliriz. Kritik sözcüğü aşamasında değil şu an. Kritik kelimesini kullanacak aşamada değiliz. Ama şunu düşünelim ki yoğun bakımda yatmakta olan ve yapay solunum desteğine ihtiyacı olan bir hastadan bahsediyoruz." Şeklinde cevap verdi.

"İyileşme gösterecek mi? Peki ne düşünüyorsunuz bundan sonrası için?" sorusuna ise, "Bütün hekimlerimizi, takip eden hem kardiyolog, hem göğüs hastalıkları, hem yoğun bakım hocaları, hekimlerin dileği arzusu da bu yöndedir. Ümidimiz henüz tükenmiş değildir. Bunu söylemek isterim. " ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşar Kemal hakkında son açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz