Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye’nin en önemli vokalistleri bu albümde

Giriş Tarihi: 17.2.2015 12:44
Türkiye’nin en önemli vokalistleri bu albümde

Rock müzikseverlerin Athena grubundan bildiği, müzik hayatına bas gitarla başlayıp müzik bölümünde kontrbasa geçiş yapan ve yıllardır Türkiye’nin en üretken caz müzisyenlerinden biri olan besteci ve basçı Ozan Musluoğlu’nun 4. Stüdyo albümü “My Best Friends Are Vocalists” Sony Music etiketi ile müzikseverlerle buluşuyor.

2009'da 'Coincidence', 2011'de '40th Day' albümlerini yayımladıktan sonra 2012'de 'My Best Friends Are Pianists' albümüyle efsanevi Ray Brown'ın "Arkadaşlarımdan bazıları…" projesini yeni bir bakışla uyarlayan Musluoğlu, bu kez 'My Best Friends Are Vocalists' albümüyle birbirinden değerli müzisyeni bir araya getiriyor.

Fatih Erkoç, Şevval Sam, Gökhan Özoğuz (Athena), Bora Uzer, İlham Gencer, Ceylan Ertem ve Türkiye'nin önde gelen caz vokalistleri Sibel Köse, Ayşe Gencer, Sanem Kalfa, Ece Göksu, Meltem Ege, Dolunay Obruk ve İpek Dinç'in konuk olduğu 'My Best Friends Are Vocalists' albümünde aynı zamanda Neşet Ruacan, İmer Demirer, Önder Focan, Sarp Maden, Kamil Özler, Dave Allen, George Dumitriu gibi çok değerli müzisyenler yer alıyor.

'My Best Friends Are Vocalists' albümünün 'house band'inde de Ozan Musluoğlu'na (kontrbas); Şenova Ülker (trompet), Bulut Gülen (trombon), Engin Recepoğulları (saksafon), Uraz Kıvaner, Can Çetinkaya, Elvan Aracı (piyano), Ferit Odman (davul) gibi caz dünyasının önde gelen müzisyenleri eşlik ediyor.Tüm sanatçılara hemen hemen eşit sürenin ayrıldığı albümde vokalistlerin tonuna ve tarzına göre enstrümanlarla yeni ses dengeleri sağlanmış ve her parça için ayarlar yeniden düzenlenmiş.

Dünyanın en iyi kontrbasçılarından Ron Carter'ın "Cazın geleceği çok emin ellerde" diyerek yorumladığı Ozan Musluoğlu'nun 'My Best Friends Are Vocalists' albümünde, Boston Belgesel ve Kısa Film Yarışması'nda ödüle değer bulunan 'Türkiye'de Caz Belgeseli'nin yönetmeni Batu akyol tarafından hazırlanan bir de DVD yer alıyor. Bu DVD'de albümde yer alan tüm parçaları solistleriyle birlikte kayıt anıyla eşzamanlı olarak izleyebileceksiniz.

'My Best Friends Are Vocalists', Türkiye'de cazın daha geniş kitleler tarafından sevilmesi ve dinlenmesi yönünde atılmış en önemli adımlardan biri olacak.

Ozan Musluoğlu'nun 'My Best Friends Are Vocalists' albümünün ilk konseri 17 Şubat'ta İş Sanat'ta gerçekleşecek. Albümde yer alan tüm müzisyenlerin eksiksiz olarak yer alacağı bu konserde Ozan Musluoğlu ve 'en yakın arkadaşlarının' renkli dünyasını kaçırmayın!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin en önemli vokalistleri bu albümde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz