Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nda Türkleri şaşırtan sahne

Giriş Tarihi: 19.2.2015 10:02
Grinin Elli Tonu'nda Türkleri şaşırtan sahne

Dünyaca ünlü roman ''ndan uyarlanan sinema filmi 14 Şubat'ta vizyona girdi. 40 milyon dolar bütçelik film açılış haftasında yaptığı hasılatla listenin alt sıralarında yer aldı. Grinin 50 Tonu'nda Türk izleyicisine de bir sürpriz vardı.

EL James'in dünya genelinde 70 milyondan fazla satan aynı adlı erotik romanından sinemaya uyarlanan '' (Fifty Shades of Grey), yapımcısına milyonlarca dolar kazandırdı ama beklenen hasılat rekorlarını kıramadı. Bütçesi 40 milyon dolar olan 'Grinin Elli Tonu', Kuzey Amerika'da ( ABD ve Kanada) ilk üç günde 85 milyon dolar hasılat elde ederek Sevgililer Günü haftasında gösterime giren filmler arasında rekor kırdı ama tüm zamanların en iyi açılış hafta sonu hasılatı listesinde çok gerilerde kaldı. Zengin bir genç işadamıyla bir üniversite öğrencisinin ilişkisine odaklanan erotik fantezi, ABD'de tüm zamanların en iyi açılış hafta sonu listesine ancak 50'nci sıradan girebildi. Bu alandaki rekor 207 milyon dolar hasılatla 'Yenilmezler' (The Avengers) filmine ait.

Eleştirmenler tarafından da yerden yere vurulan 'Grinin Elli Tonu'nun dünya genelindeki ilk üç günlük hasılatı 248 milyon dolar olarak kayıtlara geçerken Türkiye 'de de 292 bin seyirciyle (hasılat 3.7 milyon TL) hafta sonunun en çok izlenen filmi oldu.

Sam Taylor-Johnson'ın yönettiği filmin başrolünde Jamie Donran ve Dakota Johnson yer alıyor.

TÜRK İZLEYİCİSİNİ ŞAŞIRTAN SAHNE:


Türkiye'de geçtiğimiz hafta vizyona giren 'Grinin 50 Tonu'nu izleyenler bir sürprizle karşılaştılar. Filmdeki sahnelerden birinde The Weeknd'in Often şarkısını duyanlar o tanıdık sesi de hemen fark etti.Şarkının alt yapısında Nüket Duru 'Ben Sana Vurgunum' şarkısını söylüyordu. Nükhet Duru'nun eski plak kaydındaki sesi dijital ortamda deforme edilerek, parçada yer aldı. Bu sebeple bazı Türk izleyiciler şarkıyı yadırgadı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Grinin Elli Tonu'nda Türkleri şaşırtan sahne
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz