Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oscar'da altı yılın en düşük reytingi

Oscar'da altı yılın en düşük reytingi

Oscar töreninin izlenmemesinin faturası sunucu Neil Patrick Harris'e kesildi. ABD basını sunucunun performansını "sıkıcı" ve "uyku getirici" olarak niteledi

Dünyanın merakla beklediği Oscar törenleri bu yıl reyting beklentilerini karşılayamadı. Son altı yılın en düşük izleyici sayısının kaydedildiği gecede, sunucu Neil Patrick Harris'in performansı eleştirmenlerden geçerli not almadı. Harris, geçtiğimiz yılki törende Hollywood ünlüleriyle selfie çektiren ve salondaki izleyicilere pizza ısmarlayan Ellen DeGeneres'in gölgesinde kaldı. Reytingleri hesaplayan The Nielsen adlı kurumun verilerine göre; Oscar ödül töreni ABD'de bu yıl 36 milyon 600 bin kişi tarafından TV'den takip edildi. Bu sayının, geçtiğimiz yılki 43 milyon 700 bin izleyiciden yüzde 16 oranında daha düşük olduğu belirtildi. Düşüşe rağmen, Oscar törenleri yılın en çok izlenen eğlence programı olma rekorunu yine kırdı.

SİYAH ADAYSIZ OLMAZ!

Eleştirmenler, reytinglerdeki düşüşü üç nedene bağlıyor; sunucu Neil Patrick Harris'in performansı, aday filmlerin gişe hasılatları ve siyahi haklarını savunan sivil toplum kuruluşlarının boykot çağrısı. How I Met Your Mother (Annenizle Nasıl Tanıştım) dizisiyle şöhreti yakalayan Harris'in sunuculuk performansı, New York Times yazarları tarafından "sıkıcı," Washington Post tarafından ise "uyku getirici" olarak nitelendirildi. Ödüllerin bu sene "American Sniper" gibi hasılat rekortmeni filmler yerine "Birdman" ve "Whiplash" gibi filmlere gitmesi de ilgisizliğin sebeplerinden biri olarak gösterildi. Reytinglerdeki düşüşün bir diğer sorumlusu ise sivil toplum kuruluşlarının boykot çağrısı olarak görülüyor. Bu sene hiçbir dalda siyahi oyuncu Oscar adayı bile olamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oscar'da altı yılın en düşük reytingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz