Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan İstanbullulara müjde

Giriş Tarihi: 4.3.2015 14:16
Erdoğan'dan İstanbullulara müjde

Cumhurbaşkan Erdoğan, Tophane-i Amire'de, 'Kelam'dan Kalem'e Büyük Buluşma' Klasik Sanatlar Sergisi'nin açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Çamlıca'da inşa edilen caminin altında da dev bir İslam Eserleri Müzesi oluşturulacağı müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olma özelliğini taşıyan Çamlıca Camii'nin alt katının müze olacağı müjdesini verdi.

İstanbul Kültür ve Sanat Platformu tarafından düzenlenen "Kelam'dan Kalem'e Büyük Buluşma" isimli Klasik Sanatlar Sergisi Tophane-i Amire'de açıldı. Açılış nedeniyle düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, serginin Küratörü Mehmet Çebi, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ve çok sayıda davetli katıldı.

İSTANBUL'A MÜJDE

Çamlıca'da inşa edilen caminin altında da dev bir İslam Eserleri Müzesi oluşturulacağı müjdesini veren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ona göre projelendirme yapıldı. İstanbul'daki bu açığı orada kapatmış olacağız. Buraların özellikle bir çekim alanı haline bu eserlerle gelmesi gerektiğine inanıyorum."

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNE DEV KÜTÜPHANE

Dünyada 300 milyon çeşit kitap olan kütüphaneler bulunduğunu söyleyen Erdoğan, "Bizde en büyük kütüphane Ankara'daki milli kütüphane. Orada 1.5 milyon kitap var. İnşallah şimdi Cumhurbaşkanlığı külliyesinde orada 5 milyon çeşit kitap olan kütüphaneyi inşa edeceğiz. 24 saat halka açık bu kütüphaneleri inşa ederek kitaba olan sevginin artmasının zeminini hazırlayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan İstanbullulara müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz