Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki ünlü şarkıcıya şok ceza

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:36 Güncelleme Tarihi: 11.3.2015 16:52
İki ünlü şarkıcıya şok ceza

ABD'de görülen davada jüri, 2013'te bir parçadan yaklaşık 5 milyon dolar gelir elde eden iki şarkıcıyı, "çalıntı yaptıkları" gerekçesiyle 7,4 milyon dolar tazminata çarptırdı.

Amerikalı şarkıcılar Robin Thicke ve Pharrell Williams, 2013 yılında hit olan şarkıları "Blurred Lines" için R&B efsanesi Marvin Gaye'in çocuklarına 7,4 milyon dolar tazminat ödeyecek.

ABD'de görülen davada jüri, "Blurred Lines" şarkısının yapımcıları Thicke ve Williams'ın, Marvin Gaye'in 1977'de piyasaya çıkan "Got to Give it Up" adlı parçasından çalıntı yaptıklarına ve bu şarkının telif hakkını ihlal ettiklerine hükmetti.

Jüri, şarkılarının çalıntı olduğunu reddeden Thicke ve Williams'ın, Gaye'in çocuklarına 7,4 milyon dolar tazminat ödemesini kararlaştırdı.

Robin Thicke ve Pharrell Williams'ın avukatı, jürinin kararının, "korkunç bir örnek" oluşturduğunu belirtirken, ünlü şarkıcılara dava açan Gaye'in çocuklarından Nona, kararın açıklanmasıyla gözyaşlarına boğuldu.

Pharrell Williams, mahkemede verdiği ifadede, Gaye'in müziğinin gençken kendisine ilham verdiğini, öte yandan "Blurred Lines" şarkısını yazarken aklında Gaye'in parçasının olmadığını savunurken, iki şarkı arasındaki benzerliği kabul etti.

Robin Thicke de "Blurred Lines"ın yapımında çok az emeğinin bulunduğu yönünde ifade verdi.

Grammy ödülüne aday gösterilen "Blurred Lines" şarkısı, Thicke ve Williams'a 5 milyon dolardan fazla kazandırmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki ünlü şarkıcıya şok ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz