Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Haldun Taner 100 Yaşında" sergisi

Giriş Tarihi: 12.3.2015 10:09
Haldun Taner 100 Yaşında sergisi

Sergi, 17 Mart'ta CKM Sanat Galerisi'nde açılacak. "Bir güçlü yazar, bir güzel insan: Haldun Taner 100 Yaşında" başlıklı sergi, 17 Mart'ta Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'tan yapılan açıklamaya göre, bütün eserleri bu yıldan itibaren Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanmaya başlanan Haldun Taner, aynı zamanda doğumunun 100. yılı vesilesiyle bir sergiyle anılacak.

"Bir güçlü yazar, bir güzel insan: Haldun Taner 100 Yaşında" sergisi, 17 Mart-16 Nisan tarihleri arasında CKM Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilecek.

Sergide, sanatçının fotoğrafları, özel eşyaları ve kitaplarının yanı sıra hayatının belirli dönemleri, ilgi alanları ve edebi yolculuğu da gözler önüne serilecek.

Yapı Kredi Yayınları, Haldun Taner'in, öykü, oyun ve düzyazı başlıklarında toplanan kitaplarını, önceki baskıları da incelenerek Mehmet Ulusel'in tasarladığı özel kapaklarla yayına hazırlıyor.

Yazarın "Şişhane'ye Yağmur Yağıyordu", "Keşanlı Ali Destanı" ve "Koyma Akıl, Oyma Akıl" eserleri mart ayında piyasaya çıkacak. Mayısta ise "Yalıda Sabah", "Sersem Kocanın Kurnaz Karısı" ve "Çok Güzelsin Gitme Dur" eserleri raflarda yerini alacak. Yapı Kredi Yayınları'nda Haldun Taner rafı, 2016'de tamamlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Haldun Taner 100 Yaşında" sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz