Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Michel Camilo ile müzikal esinti

Giriş Tarihi: 19.3.2015 11:12
Michel Camilo ile müzikal esinti

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) ve Grammy ödüllü piyanist ve besteci Michel Camilo, bizleri Amerika’da müzikal bir gezintiye davet ediyor.

Çağımızın dehalarından biri olarak gösterilen Michel Camilo'nun 1. Piyano Konçertosu'nu seslendireceği konser, BİFO'nun Amerikalı bestecilerin favori yapıtlarından sunacağı bir seçkiyle tamamlanacak. BİFO'nun Onursal Şefi Gürer Aykal yönetimindeki konser, 19 Mart 2015 Perşembe akşamı 20.00'de İstanbul Lütfi Kırdar ICEC'te gerçekleşecek.

Grammy ödüllü piyanist ve besteci Michel Camilo, BİFO ile birlikte bizleri Amerika'da müzikal bir gezintiye davet ediyor. Sanatçı daha önce de ülkemizde Gürer Aykal yönetiminde ve solo olarak verdiği konserlerle müzikseverlerin büyük beğenisini toplamıştı. Çağımızın dehalarından biri olarak gösterilen Camilo, müziğinde ülkesi Dominik Cumhuriyeti'nden aldığı ilhamla kendine has bir ritmik dokuyu ve armoni renklerini birleştiriyor. 1985'te kaydettiği ilk albümü ve aynı yıl Carnegie Hall'daki çıkış konserinin ardından Amerika, Karayipler, Japonya ve Avrupa'da aynı anda yıldızı parlayan sanatçı, müzikal dehası, kurduğu topluluklarla yakaladığı özgün müzik dili, bestelediği film müzikleri ve Tomatito gibi yıldızlarla kaydettiği albümleri ile günümüz müziğinin farklı türlere hâkim ustaları arasındaki sarsılmaz yerini aldı.

Sanatçının 1. Piyano Konçertosu'nu seslendireceği konser, BİFO'nun Amerikalı bestecilerin favori yapıtlarından sunacağı bir seçkiyle tamamlanacak.

BİFO & MICHEL CAMİLO

Gürer Aykal şef

Michel Camilo piyano

Bernstein: Candide Uvertürü

Program

Camilo: 1. Piyano Konçertosu

Copland: El Salón México

Gershwin: Rhapsody in Blue

Tarih: 19 Mart Perşembe

Saat: 20.00

Yer: İstanbul Lütfi Kırdar ICEC

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konserlerinin biletleri tüm Biletix satış kanallarından temin edilebilir.

www.borusansanat.com
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Michel Camilo ile müzikal esinti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz