Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''Bizim Hikaye'' filmi büyük ilgi görüyor

Giriş Tarihi: 28.3.2015 18:39 Güncelleme Tarihi: 28.3.2015 18:49
''Bizim Hikaye'' filmi büyük ilgi görüyor

Yönetmenliğini Yasin Uslu'nun üstlendiği film güçlü oyuncu kadrosuyla dikkati çekiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın da izlediği ve yazdığı bir kitaptan dolayı 12 Eylül 1980 döneminde hapis yatan babasının iade-i itibar davası için mücadele eden bir adamın dramını anlatan "Bizim Hikaye" filmi büyük ilgi görüyor.

GÜÇLÜ OYUNCU KADROSU

Yönetmenliğini Yasin Uslu'nun üstlendiği film; Cansel Elçin, Haluk Piyes, Sera Tokdemir, Naz Elmas, Burcu Kıratlı, İbrahim Kendirci, Çiğdem Batur, Şebnem Dilligil, Erdinç Gülener ve Ahmet Mekin gibi isimlerden oluşan güçlü oyuncu kadrosuyla dikkati çekiyor.

Film, yazdığı bir kitaptan dolayı 12 Eylül 1980 döneminde hapis yatan babasının iade-i itibar davası hakkı için mücadele eden bir adamın dramını anlatıyor.

Çekimlerinin çoğu Sinop, Trabzon ve Rize'de yapılan filmin bazı sahneleri için İstanbul'un tarihi yarımadası da mekan olarak kullanıldı. Karadeniz Bölgesi'nin doğal güzellikleriyle seyirciye görsel bir şölen sunan filmin müzikleri Mustafa Ceceli'ye ait.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA İZLEDİ


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yazdığı bir kitaptan dolayı 12 Eylül 1980 döneminde hapis yatan babasının iade-i itibar davası için mücadele eden bir adamın dramını anlatan "Bizim Hikaye" filmini izlemilşti

Filmi, eşi Emine Erdoğan ile Altunizade Capitol'deki sinema salonunda izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta gazetecilere açıklamada, filmi, 1980 darbesi ve darbe öncesi nesillerin hangi çilelerle yetiştiği, darbeden sonra çekilenler yani fikir, düşünce noktasında o günün özgürlükler tablosunu ortaya koyması bakımından çok çok önemli bulduğunu vurgulayarak, zaman zaman gözlerinin yaşardığını söylemişti

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''Bizim Hikaye'' filmi büyük ilgi görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz