Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feshane'ye Samsun çıkarması!

Giriş Tarihi: 31.3.2015 17:00
Feshane'ye Samsun çıkarması!

2 Nisan'da Feshane'de başlayacak olan Samsun Günleri 5 Nisan'a kadar kapılarını ziyaretçilerine açık tutacak.

Bu muhteşem organizasyonda Samsun'a dair her şeyi bulacaksınız. Taksim'de tünelin önünde saat 14.00'te buluşacak olan Samsun'a gönül verenler Galatasaray Lisesi önüne kadar geleneksel kıyafetler ve yöreye özgü müzikler eşliğinde yürüyüş yapılacak. Burada da vatandaşlara keşkek, Samsun'a özgü pide ve lokum dağıtılacak. Samsun'un ileri gelenlerinin yanı sıra siyasi katılım da zirve yapacak. Ayrıca spor ve sanat camiasından da çok sayıda önemli ismin katılacağı Samsun Günleri tam bir şölen havasına bürünecek. Geçmiş organizasyonlarda olduğu gibi yine yöreye özgü oyunlar sergilenecek ve önemli sanatçılar sahne alacak. Ziyaretçilere çok sayıda ikramın da yapılacağı Feshane Günleri'ne gidenler Samsun hakkında bilmek istediği ne varsa ulaşacak. Tabi bütün lezzetleri de burada tatma imkanı ziyaretçilerini bekliyor.

KURDELEYİ GENCEBAY KESECEK

Feshane programına gelecek olursak. Samsun çıkarması 2 Nisan Perşembe günü başlayacak. Feshane'nin kapıları ziyaretçilerine perşembe açılacak ancak resmi açılış Cuma günü gerçekleşecek. Samsun'un en önemli değerlerinden birisi olan Orhan Gencebay'ın onur konuğu olup, kurdeleyi keseceği güne milletvekilleri, bürokratlar, SAMKON yönetim kurulu katılacak.

İSMAİL TÜRÜT COŞTURACAK

Cumartesi günü ise saat 18:00'de ise Gençlik Ve Spor Bakanı A.Çağatay Kılıç, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Feshane'de Samsun Günleri'ni ziyaret edecek. Ayrıca ünlü sanatçı İsmail Türüt de burada bir konser vererek sevenlerini coşturacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feshane'ye Samsun çıkarması!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz