Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul dansa doyacak

Giriş Tarihi: 2.4.2015
İstanbul dansa doyacak

Bugün başlayacak İstanbul Uluslararası Dans Festivali'ne 80 ülkeden dansçılar katılacak. İstanbul sokaklarında binlerce kişi tango, samba, oryantal, sirtaki, salsa yapacak

Dünyanın en çok ilgi gören ilk üç dans festivalinden biri olan İstanbul Uluslararası Dans Festivali'nin dördüncüsü bugün Kübalı salsa gurubu Freddy Clan ve Yanssel &Los Amigos Latin Orkestrası'nın konseri ile başlayacak. 6 Nisan'a kadar sürecek festivalle İstanbul dansa doyacak. 80 ülkeden binlerce dansçı dört gün salsa, zumba, tango, samba, flamenko, oryantal ve sirtaki ile İstanbul'u sallayacak. Yarın saat 11.00'de tüm dansçılar kortej eşliğinde festival yürüyüşü gerçekleştirecek. Festivalin karnaval alanı olarak belirlenen Nişantaşı Abdi İpekçi Bulvarı'nda dansçılar saat 13.00'e kadar gösteri yapacak. Etkinlik çerçevesinde yarın akşam La Maxima 79 konseri, cumartesi akşamı ise 19:00-21:30 arasında Türkiye'nin dört bir tarafından zumba eğitmenlerinin katılımı ile "Şiddete Karşı Zumba Fitness" etkinliği gerçekleştirilecek.

ÜNLÜ DANSÇILARLA 5 TL'YE DANS
80 ülkeden gelecek katılımcılar dört gün boyunca gündüzleri saat 10.30-19.30 arasında; zumba, tango, samba, flamenko, hiphop, oryantal, caz dans, sirtaki, lindy hop, rock'n roll, zeybek, roman havası ile İstanbul'u sallayacak. İstanbullular, eğitmenlerden gündüz öğrendikleri dans figürlerini saat 01.00-07.00 arasında her gece 12 ayrı salonda gerçekleştirilecek partilerde sergileme fırsatı bulacak. Festival kapsamında "ünlüler ile dans" etkinliği düzenlenecek. İsteyenler 5 TL'ye bilet alıp, ünlü isimlerle dans edebilecek. Elde edilecek gelir Kanserli Bebeklere Yardım Projesine bağışlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul dansa doyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz