Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan yönetmen koltuğunda

Giriş Tarihi: 20.4.2015
Erdoğan yönetmen koltuğunda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'de yayımlanan "" adlı dizinin setini ziyaret etti ve yönetmen koltuğundan, "Kamera, oyun" diyerek dizinin bir bölümünün çekimini başlattı

ve eşi Emine Erdoğan'ın, Kocaeli'nde çekimleri yapılan "" dizisinin setine yaptıkları ziyaretin görüntüleri paylaşıldı. Cumhurbaşkanlığı'nca paylaşılan görüntülere göre; Erdoğan çifti sete gelişlerinde kostümleri üzerinde olan oyuncular tarafından alkışlarla karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan'a, bir süre sohbet ettikleri oyuncular tarafından çeşitli hediyeler sunuldu. Erdoğan, oyuncuları tebrik ederek, "Başarılarınızın devamını diliyorum, her şeyi alt üst ettiniz değil mi? Reytingler alt üst oldu, devamını diliyorum" ifadesini kullandı. Oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, yönetmen koltuğuna oturdu. Dizinin yönetmeninden çekimler hakkında bilgi alan Erdoğan, "Kamera, oyun" diyerek bir bölümün çekimini başlattı. Çekimleri monitörden takip eden Erdoğan'ın, "Kestik" demesinin ardından sahne tamamlandı. Settekiler tarafından alkışlanan Erdoğan, çekimin yapıldığı eski SEKA fabrikasının bulunduğu alanın başbakanlığı döneminde Kocaeli'ne armağan edildiğinin hatırlattı. Filinta'nın yanı sıra 'nin bir başka dizisi olan "Diriliş"in de çekimlerinin yapıldığı büyük bir platonun olduğunu dile getiren Erdoğan, "Yurtdışından bazı bizimle görüşme talepleri olanlar var. 'Çok büyük plato kuralım' gibi ama daha gelen giden olmadı" dedi.

'REYTİNG REKORU KIRIYOR'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dizinin yapım ekibini, TRT yönetimini kutlayarak, "Buradan çıkan ürünler de şu anda reytinglerde hakikaten rekor kırıyor, önde gidiyorlar. Bunlar da TRT'nin veya devletin herhangi bir kurumunun bugüne kadar başardığı şeyler değildi. Sizler bunu başardınız, bundan dolayı sizleri kutluyorum, tebrik ediyorum, başarılarınızın artarak devamını diliyorum" diye konuştu. Erdoğan'a ziyaretinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da eşlik etti.

KOSTÜMLER DE BAŞARILI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir soru üzerine, platonun Osmanlı dönemini yaşattığını belirterek, şunları söyledi: "Burada bir orijinallik var, bunu görüyorsunuz. Bir defa fiziki mekân olarak çok önemli bir başarı. Sanatçılarımızın giyimlerindeki tasarımlar çok çok kaliteli olmuş. Onlar da çok başarılı. Bundan dolayı ayrıca tebrik ediyorum. Arkadaşlarımızın oyundaki performansları gayet iyi, bunda ben inanıyorum ki tabi başta yönetmen arkadaşlarımızın da çok büyük katkısı, başarısı var. Senarist arkadaşımızı da ayrıca tebrik ediyorum. Ancak ben bu tebriklerle beraber, bu başarının devamını, daha büyük dizilere bu cesaretle devam etmenin faydalı olacağına inanıyorum. Arkadaşlarımdan bu tür bazı dizilerin de olacağını biliyorum."

WİLMA ELLES'E VATANDAŞLIK SÖZÜ
Sete oyuncularla da yakından ilgilenen ve dizi hakkında sohbet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anita von Wilhelm karakterini canlandıran Alman oyuncu Wilma Elles'e vatandaşlık sözü verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elles'e "Siz gerçekten yabancı mısınız yoksa rol icabı mı oynuyorsunuz" diye sordu. "Artık Türk sayılırım. Temmuzda Türk vatandaşlığına geçmeyi bekliyorum" diyen Elles'e, Erdoğan, "Hemen hallederiz o konuyu" dedi. Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Wilma Elles'in bir Türk gelini olduğunu hatırlatıp, aynı zamanda hamile olduğunu söyleyince, Elles birkaç ay sonra ikizlerinin dünyaya geleceğini dile getirdi.

'ÜÇ ÇOCUK' TAVSİYESİ
Emine Erdoğan "Wilma, başkan en az üç çocuk istiyor" deyince Elles, "Zaten ikizlere hamileyim. İki bebek daha istiyorum" yanıtı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kez dizinin diğer oyuncularına esprili bir şekilde, "Bakın size sinyal veriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan yönetmen koltuğunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz