Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğumhanede virüs alarmı

Giriş Tarihi: 27.4.2015
Doğumhanede virüs alarmı

Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın ikinci bebeğini doğuracağı Londra'daki St. Mary's Hastanesi'nde bir koğuş, ölümcül ve bulaşıcı bakteri yüzünden kapatıldı. Ancak Saray, planda bir değişiklik olmadığını açıkladı

İngiltere tahtının, babası Prens Charles'tan sonra ikinci vârisi Prens William ve eşi Cambridge Düşesi Kate Middleton, ikinci bebeklerinin doğumunu bekliyor. Ancak sadece Büyük Britanya değil neredeyse tüm dünyanın merakla beklediği; hatta cinsiyeti ve saç rengi üzerine bahis bile oynadığı bebeğin doğum yapacağı hastaneden kötü bir haber geldi: Londra'daki St. Mary's Hastanesi'ndeki bir koğuşta virüs salgını başladı. Bir tür mide bakterisine maruz kalan hastaların bulunduğu 20 yataklı Zachary Cope isimli koğuş kapatıldı. Daily Mirror gazetesinde konuşan hastane sözcüsü, "Ne yazık ki üç hastada lokal enfeksiyon vakası görüldü. Ancak tüm hastalar iyileşti" açıklamasını yaptı. Ancak sekiz hastaya CPE isimli bakterinin bulaştığı düşünülüyor. Kan ve idrarda ölümcül zehirlenmelere neden olabilen CPE bakterisi antibiyotiklere direnç gösteriyor.

AĞABEYİ DE BURADA DOĞDU

Bakteri paniğinin ardından, 33 yaşındaki Düşes'in doğumunun başka bir hastanede olup olmayacağı sorgulanmaya başladı. Ancak Buckingham Sarayı sözcüsü, Düşes Kate'in ikinci çocuğunu bu hastanede dünyaya getirme planında herhangi bir değişiklik olmadığını açıkladı. Prens William ve Düşes Kate'in ilk çocukları Prens George da 2013'te aynı hastanede doğmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğumhanede virüs alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz