Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hababam'ın ları şimdi ne yapıyor?

Giriş Tarihi: 3.5.2015 11:01 Güncelleme Tarihi: 3.5.2015 15:29
Hababam'ın oyuncuları şimdi ne yapıyor?

’nın ‘Hayta İsmail’i Ahmet Arıman ile ‘Bacaksız’ı geçimlerini sağlayabilmek için yıllardır ek iş yapıyorlar. Arıman, düğünlerde klavye çalıp şarkı söylerken, ‘Akça, 1600 TL maaşla belediyede çalışıyor


Ahmet Arıman... ''nın panik atak 'Hayta İsmail'i. 60 yaşında. Geçimini sağlayabilmek için düğünlerde klavye çalıp şarkı söylüyor. ... 'Kel Mahmut'tan tek ayak üstünde durma cezası alan 'Hababam Sınıfı'nın karşısına geçip 'Abi, siz neden her Sabah tek ayak üstünde duruyorsunuz?' diyerek meşhur kahkahasını atan 'Bacaksız'. 52 yaşında. Geçimini sağlayabilmek için 1600 TL maaş aldığı belediyede çalışıyor.

YEŞİLÇAM'IN ARAK YÜZÜ İÇİN TIKLAYIN

Ahmet Arıman ile Tuncay Akça, Talip Karamahmutoğlu'nun yönettiği, bir grup dershane öğrencisinin macerasını hikâye edinen 'Öğrenci İşleri'nde konuk olarak iki öğretmeni canlandırdı. İki isim Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'a konuştu:

80'LERİN UNUTULMAZ YEŞİLÇAM YILDIZLARI İÇİN TIKLAYIN

Ahmet Bey, Arzu Film'den sonra ne oldu da uzun zaman oyunculuk yapmadınız?

Ahmet Arıman: Benim bir işim de müzisyenlik. Askerden döndükten sonra babalar oğullarına bir iş kurardı ya. Babam da bana 'Al oğlum bu inşaatı bitir' dedi. Ben de böylelikle müteahhitliğe de başladım. Babam 'O kadar büyük işlerin arasında filmlerle neden uğraşıyorsun?' deyince oyunculuktan uzaklaştım. 7-8 yıl müteahhitlik yaptım. Sonra babam vefat edince hayat şartları beni farklı yönlere doğru itti. Evlendim, baba oldum. Sonra bir gün Yavuz Turgul beni aratıp 'İkinci Bahar'a davet etti. Yavuz Abi'nin teklifi karşısında oyunculuğa tekrar başladım.

Ünlülerin şaşırtan değişimi

Ben piyasa müzisyeniyim. Org çalıp şarkı söylüyorum. Bir gün otelde program yapıyorum başka gün bir düğünde ve bir barda. Yerine göre. Nerede iş varsa oraya giderim. Evimi geçindiriyorum. Aslında emekli oldum ama bu saatten sonra köşemize çekilip evde çiçek sulayacak halim yok.

'ECEVİT BENİ SİYASETÇİ YAPTI'


Milletvekilliği ve belediye başkanlığı adaylığınız olmuştu. Siyasete ilginizin nedeni nedir?

Tuncay Akça: 2002'de milletvekili adayıydım. Daha sonra belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği adaylıklarım oldu. Benim siyasete olan ilgim rahmetli Bülent Ecevit'e duyduğum sempatiden kaynaklanıyor. Ecevit vefat edince siyasetle ilgilenmeyi bırakıp uyuşturucu kullanımıyla mücadele uğraşına girdim. Çocukları uyuşturucudan uzak tutmak amacıyla eski adı Ümraniye Doğuş spor Kulübü yeni adı Ataşehir Doğuş Spor Kulübü'nü kurdum. Hâlâ da başkanlığını yapıyorum. Bütün bunlarla uğraşırken evliliği ıskaladım. Geç evlenip geç baba oldum. Şimdi 7 yaşında bir kızım, 4 yaşında bir oğlum var.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hababam'ın oyuncuları şimdi ne yapıyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz