Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu sergi kaçmaz

Giriş Tarihi: 5.5.2015 12:09
Bu sergi kaçmaz

Kağıthane Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kültür Sanat Etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor.

Her ay birbirinden güzel etkinliklerin sahnelendiği Gültepe Kültür Merkezi'nde Mayıs ayı da diğer aylarda olduğu gibi renkli geçiyor.

HAT VE TEZHİP SERGİSİ

'Kuran'ın İzinde' Hat ve Tezhip sergisinde, ünlü Hattat Ahmet Demir ve kızı Müzehhibe Nurbanu'nun eserleri vatandaşlarla buluşacak.

Kağıthane Belediyesi Gültepe Kültür Merkezi'ndeki serginin açılışı, yarın (Salı) saat 19':00'da yapılacak. Açılışa yoğun katılım olması bekleniyor.

HATTAT AHMET DEMİR KİMDİR?

Mesudiye'li olan Ahmet Demir, 6 Kasım 1964 yılında İstanbul Kağıthane ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu İstanbul'da, o zamanki ismi Çimentepe İlkokulu, yeni ismi, Mehmet Rıfat Yalman İlköğretim Okulunda tamamladı. 1982 yılında Sarıyer İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 1980 yılında güreş sporuna başladı. 16 sene Türk güreşine hizmet etti. Ulusal ve uluslararası olmak üzere pek çok şampiyonlukları oldu. 1983 yılında Romanya Bükreş'te Balkan 2.liği elde etti. 55 defa milli mayoyu giydi.

1987 yılında askerliğini tamamladı. 1989 yılında evlendi. 1 erkek, 3 çocuk babası olan Demir, 1996 senesinde güreş sporunu bıraktıktan sonra hat sanatıyla ilgilenmeye başladı. 1996 yılında hattat Hafız Yusuf Sezer'den meşk etmeye başladı. 2002 yılında icazetini aldı. 2004 yılında T.C. Kültür Bakanlığı sanatçı kartı aldı.

Yurt içi ve yurt dışında pek çok eseri bulunmaktadır. Halen aktif olarak Hat sanatına hizmet etmektedir.

Kaynak : Haber7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu sergi kaçmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz