Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu, 'Diriliş'in setinde demir dövdü

Giriş Tarihi: 12.5.2015
Davutoğlu, 'Diriliş'in setinde demir dövdü

'Diriliş Ertuğrul' dizisinin Beykoz'daki setinde başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan'ın at sırtında karşıladığı Başbakan Ahmet Davutoğlu, dizi oyuncularıyla sohbet etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Beykoz'da çekimleri yapılan "Diriliş Ertuğrul" dizisinin setini ziyaret etti. Oyuncularla tek tek ilgilenerek sohbet eden Davutoğlu, dizideki "Deli Demir" karakterinin çadırında da demir dövdü. Başbakan Davutoğlu, dün Çırağan Sarayı'nda Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Toplantısı'na katıldıktan sonra helikopterle Beykoz'a gitti. TRT'nin çekimleri Beykoz'da devam eden dizisi Diriliş Ertuğrul'un setini ziyaret eden Başbakan Davutoğlu'na, eşi Sare Davutoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek eşlik etti. Başbakan Davutoğlu'nu setin girişinde TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, yapımcı Mehmet Bozdağ, at üstünde oyuncu Engin Altan Düzyatan, Süleyman Şah karakterini canlandıran Serdar Gökhan ve Hayme Ana karakterini canlandıran Hülya Darcan karşıladı.


KAYI BAYRAĞI VE BÖRK HEDİYE EDİLDİ

At üstündeki oyuncularla sohbet eden Davutoğlu, "Ertuğrul" karakterini canlandıran başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan'ın dizideki adı "Ak Tolgalı" olan atını sevdi. Ardından da setteki kilimhaneyi ziyaret etti. Sare Davutoğlu, kadın oyuncularla kilim dokudu. Setteki dekor çadırları da gezen Davutoğlu, demirhanede oyuncularla birlikte "Hay'dır Allah, Hak'tır Allah" diyerek demir dövdü. Daha sonra Davutoğlu, yönetmen koltuğuna oturarak yönetmen Metin Günay ile birlikte bir sahneyi beraber çekti. Davutoğlu, öğle yemeğini dizi setindeki oyuncularla birlikte yedi. Davutoğlu'na yaklaşık 2 saat süren ziyaret sırasında kayı bayrağı, Ertuğrul'un giydiği kaftan, Süleyman Şah'ın taktığı börk ve ok atarken kullanılan yüzük hediye edildi. Kaftanı giyen Davutoğlu, börkü de taktı. Sare Davutoğlu'na da Hayme Ana'nın kullandığı Türkmen başlığı hediye edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu, 'Diriliş'in setinde demir dövdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz