Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarıya giden yol eğlenmeden geçer

Giriş Tarihi: 2.6.2015 11:23
Başarıya giden yol eğlenmeden geçer

Üniversite tercih döneminin yaklaştığı şu günlerde PLATO Meslek Yüksekokulu ‘Başarmak İçin’ adlı bir gölge oyunu gösterisi ile derslerden bunalan gençlere, başarıya giden yolu eğlendirerek anlattı.

Üniversite tercih dönemi yaklaşıyor. Öğrenciler kararsız, veliler tedirgin. Yanlış bir karar gençlerin geleceğini etkileyebilir. İşte bu sıkıntının farkına varan Plato Meslek Yüksekokulu, öğrencilere, başarıya giden yolda neler yapmaları ve zorluklarla nasıl mücadele etmeleri gerektiğini anlatacak bir gölge oyunu gösterisi hazırladı.

Game of Gölge'nin gösterisi ile derslerden bunalan lise son sınıf öğrencileri hem eğlenceli vakit geçirdi, hem de başarıya ulaşmak için neler yapmaları gerektiğini öğrendiler.

Tercih dönemi yaklaştıkça bilgi kirliliğinin artacağını ve öğrenciler ile velilerin kafalarının daha çok karışacağını vurgulayan Plato Meslek Yüksekokulu kurumsal iletişim müdürü Harun Korkmaz 'Gençler tüm yıl boyunca yoğun bir tempo içerisindeydiler. Şimdi daha da sıkıntılı bir dönem yaklaşıyor: Tercih dönemi. Hayatlarının yönünü tayin edecek bu dönem onlar için çok önemli. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; En başarılı insanlar, yaptıkları mesleği en çok seven insanlar. Biz de bunu gençlere anlatabilmek için böyle bir gösteri hazırladık. Hem tüm yılın yorgunluğunu atsınlar istedik, hem de başarıya giden yolun sevdiğin mesleği yapmaktan geçtiğini anlatmak istedik.' dedi.

Plato Meslek Yüksekokulu ayrıca tercih dönemi boyunca 444 7696 numaralı telefonu arayan öğrenci ve velilere ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti sunuyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarıya giden yol eğlenmeden geçer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz