Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eiji Tsuburaya kimdir? Google Eiji Tsuburaya'nın doğum gününü unutmadı

Giriş Tarihi: 7.7.2015 00:54
Eiji Tsuburaya kimdir? Google Eiji Tsuburaya'nın doğum gününü unutmadı

Google 7 Temmuz Doodle olay oldu. Eiji Tsuburaya 144. doğum gününe özel Doodle hazırlayan Google yine müthiş bir oyunla bizi karşıladı. Google Eiji Tsuburaya'nın 144. doğum gününü unutmadı.

Google 7 Temmuz büyük sürpriz. Önemli kişilere Doodle hazırlayan Google 10 tane oyunun art arda oynatıyor. Peki Eiji Tsuburaya kimdir ve neden Doodle olmuştur! İşte yanıtı.

Japonların bir numaraları film yönetmeni olan Eiji Tsuburaya filmleri saymakla bitmez. Eiji Tsuburaya 7 Temmuz'da doğmuştur. 1970 yılında 69 yaşında hayata gözlerine yuman ünlü yönetmenin hayatını sizlere derleyelim.Fukuşima'da doğan Eiji Tsuburaya, Godzilla ile ilk eserini vermiştir. Google o oyunu sizlere Doodle olarak 7 Temmuz'da sunuyor. Google'da arama yapmak yerine OK tuşuna başınca oyun açılır. 1-10 Level arasında olan oyunda bina yapmaktan insan giydirmeye kadar her oyun bulunabilir. Duvara yapıştırı sürmeniz gerekirken giysiyi tam oturtmanız gerekmektedir. Burada Google sizlere güzel bir oyun sunmaktadır.

Google 7 Temmuz Doodle oyunlar bizlere Eiji Tsuburaya'nın yapmış olduğu ve ilk kez kullanılan sinema efektlerini göstermiştir. Ramazanın 19. gününe özel tüm kullanıcılar oynamaktadır. Mobilde zaman geçirmeye birebirdir. Oyunu tekrar oynamak istersen Google.com adresini bir kez daha ziyaret etmeniz gerekir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eiji Tsuburaya kimdir? Google Eiji Tsuburaya'nın doğum gününü unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz