Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aslı E. Perker’den bir Yalvaran bir Çığlık: Bana Yardım Et

Giriş Tarihi: 2.9.2015 17:44
Aslı E. Perker’den bir Yalvaran bir Çığlık: Bana Yardım Et

22 dile çevrilen ve TheIndependent, Daily Mail’in tavsiye listesindeki Sufle’nin yazarından, gerçeküstü öğelerle örülü bir roman!

Aslı,çektiği uykusuzluğu mor göz altlarıyla ele veren ama taşıdığı büyük sırrı asla açık etmeyen;kedi sevmeyen; onu büyüten anneannesini henüz kaybetmiş bir yazar. Uluslararası bir yazar programına katılmasıyla kendisini Avusturya'da buluyor.Vampir olduğundan kuşkulandığı, yaptığı tüm hesaplarda yaşı 130 çıkan bir hanımefendiyle tanışıyor. Bir kediye "Anneanne" demeye başlıyor. Bunlar yetmezmiş gibi, şu sorular ortaya çıkıyor:Bir insan hayatta kaç kez âşık olabilir.

Peki insan kaç kez katil olabilir?

Aslı Perker 1975 yılında İzmir'de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra Aktüel dergisi, Radikal, Yeni Binyıl, ve Sabah gazetelerinde gazeteci/röportör olarak çalıştı. New York'a taşınmasıyla birlikte edebiyat çalışmalarına ağırlık verdi ve ilk romanı Başkalarının Kokusu 2005 yılında yayınlandı. 2009 yılında çıkan ikinci kitabı Cellat Mezarlığı sekiz, 2011'de onu takip eden Sufle yirmi iki dile çevrildi. Perker, Kar İzleri Örttü adlı karma öyküler kitabında "Ziu'nun Kar Küresi" adlı öyküsüyle yer aldı. Aynı hikâye Almanya'da Random House tarafından yayımlanan Einmalwerdetihrnochwach...isimli suç antolojisinde de yer aldı. On dört kadın yazarın öykülerinden oluşan Alis, Harikalar Diyarı'ndan Tüymüş Bulunuyor'a"Terapi" adlı kısa öyküsüyle katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aslı E. Perker’den bir Yalvaran bir Çığlık: Bana Yardım Et
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz