Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel”

Giriş Tarihi: 2.9.2015 12:10 Güncelleme Tarihi: 2.9.2015 12:11
“Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel”

“Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel” sloganıyla Bursa’da bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanan Nilüfer Belediyesi Balat Ormanı’nda uluslararası standartlarda Müzik Festivali için geri sayım başladı. 5-6 Eylül tarihlerindeki festivale katılanlar kamp kurup müziğin başarılı isimlerini dinleyerek bol eğlenceli, bol geyikli anlara imza atacak.

Binlerce kişinin katılacağı Festival'de yerli ve yabancı çok sayıda sanatçı konser verecek.
Bursa'da bugüne kadar yapılmayanı yapacak olan Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Müzik Festivali ile hem halkı müziğe doyuracak hem de Tohum Kütüphanesi oluşturulmasına katkıda bulunacak.

KAMP ALANLARINDA YER KALMADI
5-6 Eylül tarihlerinde düzenlenecek ve iki gün sürecek olan Festival için alana girişler 4 Eylül'de başlayacak. Eğlence parkurlarının tamamlandığı, son çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu festival için ilgi çok yoğun. Festival alanında kamp kurmak isteyenler için ise yer kalmadı.
Lunapark, binicilik, paintball ile coşacak festival sakinleri dilerlerse açık hava kütüphanesinde hoşça vakit geçirip, açık hava sergisini de gezebilecekler.

TÜM TATBİKATLARDA YAPILIYOR
Gönüllü eğitimleri, alev ve elektrik yangınlarına karşı tatbikatlar ve ilk yardım konularına ilişkin tüm kaçış alanları ve hazırlıkları bitirildi.

ÜNLÜ İSİMLER SAHNE ALACAK
Nilüfer Müzik Festivali'nde, yerli ve yabancı birçok sanatçı sahne alacak; MFÖ, Şebnem Ferah, Riff Cohen, Dubioza Kollektiv, Che Sudaka, Oi Va Voi, Aydilge, Yasemin Mori gibi isimlerin de arasında yer aldığı müziğin 'en iyileri' Nilüfer Müzik Festivali'nde bir araya gelecek.

60 BİN KATILIM BEKLENİYOR

Nilüfer Müzik Festivali'ne 60 bin kişinin katılımını bekleniyor!!!

Festival alanında, iki ayrı sahnenin yanı sıra oyun alanı ve gıda stantlarının da yer alacak, gıda stantlarında fastfood yerine yine Türkiye'de ilk kez yöresel kadın derneklerinin hazırladığı geleneksel tatlar ağırlıklı olarak bulunacak.

BİLET YERİNE BAĞIŞ
Türkiye'de pek çok ilke imza atacak olan festivalin ilklerinden birisi, gelirinin tamamının Ekolojik Yaşam Derneği'nin (EKODER) Tohum Kütüphanesi Projesi'ne aktarılacak olması. Katılımcılar, Festivale www.nilufermuzikfestivali.com internet sitesi üzerinden yapacakları bağışla katılabilecekler. Festivale katılanlar, dünya için yaşamsal ve ertelenemez bir kaygı kaynağı olan ekolojik gelecek için bir adım atmış olacaklar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz