Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tarla Kuşuydu Juliet' ayakta alkışlandı

Giriş Tarihi: 16.10.2015 17:43 Güncelleme Tarihi: 16.10.2015 17:44
'Tarla Kuşuydu Juliet' ayakta alkışlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (ABT) 'Tarla Kuşuydu Juliet' adlı oyunu ile yeni sezona merhaba dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı ABT, Ephraim Kishon'un yazdığı, Engin Alkan'ın yönetmenliğini yaptığı 'Tarla Kuşuydu Juliet' adlı oyun ile perdelerini açtı. Shakespeare'in ünlü eseri 'Romeo ve Juliet'ten uyarlanan oyunu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mitat Yolcu, Tiyatro Şube Müdürü Seyfi Albayrak, Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür ve salonu dolduran tiyatroseverler izledi. Shakespeare'in yüzyıllardır insanları gözyaşına boğan karakterleri Romeo ve Juliet'in çığırından çıkmış bir evlilik içinde ele alındığı oyun, intiharın eşiğinden döndükten sonra evlenen ve çocuk sahibi olan çiftin hayatına bir de mezarında ters dönen Shakespeare'in olaylara müdahale etmek için dahil olmasıyla yaşanan olayları eğlenceli bir biçimde anlatıyor.

İYİ Kİ VARSINIZ

Oyun sahnesinden yükselen yemek kokuları, seyirci ile olan etkileşim ve müziğin de eksik olmadığı 'Tarla Kuşuydu Juliet' oyuncuların enerjisiyle büyük beğeni toplarken izleyenleri kahkahaya boğdu.

Oyunun sonunda Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mitat Yolcu, yönetmen Engin Alkan'a teşekkür ederek çiçek takdim etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tarla Kuşuydu Juliet' ayakta alkışlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz