Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ataman’ın 28 Şubat’ına özel ödül

Giriş Tarihi: 19.10.2015 15:24
Ataman’ın 28 Şubat’ına özel ödül

Ünlü yönetmen Kutluğ Ataman 28 Şubat sürecini anlatacağı yeni filmi Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler ile bir ödül daha kazandı .

Roma Film Festivali'nde Eurimages Özel Ödülü bu sene yönetmen Kutluğ Ataman'ın yazdığı ve yöneteceği yeni filmi Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler adlı projeye verildi. Ünlü yönetmen ödülü alırken yaptığı konuşmada, "Bu ödül sayesinde bu çok önemli hikayenin anlatılmasına bir adım daha yaklaşmış olduk. 28 Şubat'ta mağdur olmuş bütün Türkiyeliler adına Avrupalı dostlarımıza teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

33. İstanbul Film Festivali'nde Köprüde Buluşmalar bölümünde Türkiye-Almanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu ödülünü kazanan Ataman'ın yeni projesi Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler Avrupa'nın önemli film festivallerinden Saraybosna Film Festivali'nde prestijli ARTE ödülünün de sahibi olmuştu. Yine bu yıll Cannes Film Festivali'nde L'atelier'e seçilen proje İtalya'da kazandığı ödülle daha gerçekleşmeden birçok ödülün sahibi oldu.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecek film projesinin Türkiye yapımcısı Tacım Açık olacak. Aynı ekibin bir önceki filmi Kuzu geçen yıl Antalya Film Festivali'nde En iyi Film dahil 6 ödül kazanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ataman’ın 28 Şubat’ına özel ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz