Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kitap kafe açıldı

Giriş Tarihi: 21.10.2015 12:52
Nevmekan kitap kafe açıldı

Üsküdar Belediyesi işbirliğiyle kurulan kitap kafe , Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezinde açıldı.

Açılışa katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 'ın sosyal ve kültürel belediyeciliğin en başarılı örneklerinden birisi olduğunu söyledi.

Nevmekan ile kitabı, sanatı ve gençliği bir araya getirmeyi hedeflediklerini belirten Türkmen, "İçinde bulunduğumuz bu tarihi doku, hizmet yolculuğumuzun en önemli mihenk taşlarından biridir. Türkiye'de eşi olmayan bir anlayışla ve Üsküdarlı dostlarımızın destekleriyle, burası edebiyat, müzik ve sanatın buluşma noktası olacak" dedi.

Üsküdar Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Ahmet Selim Kadıoğlu ise Nevmekan'ı Üsküdar'a bir armağan olarak düşündüklerini ifade ederek, "Özellikle Anadolu yakasında böyle bir mekan yoktu. Üsküdar Belediyesi'ne, kamu kurumuna bağlı ama olması gerektiği gibi sivilliği de mekana katarak burayı kurmak istedik" ifadelerini kullandı.

Açılış töreninde Yurdal Tokcan, Göksel Baktagir, Derya Türkan, Ross Daly, Kelly Thoma, Zohar Fresco ve Sibil "Üsküdar'dan Dünyaya Seyir" isimli konser verdi.

Törende ayrıca Sabiha Tansuğ'un koleksiyonundan oluşan "Anadolu Giysilerinde Tekstil Yolculuğu" isimli sergi de ziyarete açıldı. Mekan, her ay farklı bir sergiye ev sahipliği yapacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevmekan kitap kafe açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz