Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk oyuncu İran dizisinin başrolünde

Giriş Tarihi: 21.10.2015 11:43
Türk oyuncu İran dizisinin başrolünde

İngiltere merkezli bir İran kanalı tarafından Antalya'da çekimleri yapılan komedi dizisinin başrolünü Türk oyuncu Reha Beyoğlu oynuyor.

İngiltere merkezli bir İran kanalı tarafından Antalya'da çekimleri yapılan komedi dizisinin başrolünü oynayan Türk oyuncu Reha Beyoğlu diyaloglarda Türkçe, diğer oyuncular da Farsça konuşuyor.

Türk dizilerinin Ortadoğu ülkelerindeki yayın hakkını elinde bulunduran GEM TV'nin, ilk kez iç yapım olarak başladığı dizi filmi "Kalori Yasak"ın çekimleri Antalya'da devam ediyor.

Mohammad Ravandi tarafından çekilen dizinin başrolünü Türk oyuncu Reha Beyoğlu üstlenirken, şu ana kadar 16 bölümü çekilen dizinin, 30 bölüm olarak yayınlanması planlanıyor.

Beyoğlu, 1997 yılına kadar profesyonel olarak futbol oynadıktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olduğunu anlattı.

Beyoğlu, birçok dizide oynadığını, farklı dizilerde de misafir oyuncu olarak yer aldığını dile getirerek, "Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman" filminin de başrol oyuncusu olduğunu kaydetti.

Edindiği bu tecrübe sayesinde "Kalori Yasak" dizisine başlarken çok zorluk çekmediğini vurgulayan Beyoğlu, İran'ın kültürünün de kendilerine çok uzak olmadığını söyledi.

Senarist Nima Hassania ise "Türk oyuncuyla çalışmak benim için enteresan bir tecrübe oldu" diyerek bütün senaryoyu önce Farsça yazdığını daha sonra Türkçe'ye çevrildiğini anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk oyuncu İran dizisinin başrolünde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz