Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir tiyatrosu Adana yolcusu

Giriş Tarihi: 26.10.2015 16:33 Güncelleme Tarihi: 26.10.2015 16:34
Şehir tiyatrosu Adana yolcusu

’nun geçtiğimiz şubat ayında sahnelediği ve Manisalı tiyatro severlere heyecan dolu anlar yaşatan ‘’ adlı tiyatro oyunu, ’nin düzenlediği 2. Şehir Tiyatroları Buluşması kapsamında Adana’da sahne alacak. Organizasyona, İstanbul, Mersin, Antalya ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri de katılıyor.

Manisa'ya tiyatroyu sevdiren, her yaştan izleyicinin tiyatrodan eksik kalmaması için yürüttüğü çalışmalarla adından söz ettiren , geçtiğimiz Şubat ayında yetişkinlere yönelik sahnelediği '' adlı tiyatro oyununu, 'nin düzenlediği ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 2. Şehir Tiyatroları Buluşması kapsamında Adana'da sahneleyecek. 19 Ekim'de başlayan ve 30 Ekim'de sona erecek olan organizasyonda, 'Ölüm ve Kız' adlı tiyatro oyunu, 29 Ekim Perşembe günü birçok ilden gelecek tiyatro severlerle buluşacak. Ariel Dorfmann'ın yazdığı, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz'ün yönettiği tek perdelik gerilim tarzındaki oyunda, işkence görmüş Paulina rolüne, Servet Şencel hayat verirken, Dr. Roberto rolünde Tayfun Şengöz, Paulina'nın kardeşi Gerardo rolünde ise Harun Ovagülü yer alıyor. 1973 yılında Başkan Allende'nin Genelkurmay Başkanlığı'na atadığı General Pinochet tarafından devrilmesi ve öldürülmesinden sonra yaşanan işkence ortamını, işkence görmüş Paulina'nın gözünden anlatan oyun seyircisine heyecan dolu bir oyun vaat ediyor.

ŞEHİR TİYATROLARI ARASINDAKİ BAĞ GÜÇLENECEK

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, Adana'da sahne alacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, şehir tiyatroları arasındaki bağların güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen etkinliğin, Manisa'ya tanıtım açısından da çok büyük faydaları olacağını dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehir tiyatrosu Adana yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz