Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’den kasım ayında caz şöleni

Giriş Tarihi: 27.10.2015 12:06 Güncelleme Tarihi: 27.10.2015 12:07
CRR’den kasım ayında caz şöleni

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu (), kasım ayında dünyaca ünlü caz sanatçılarını sahnesinde ağırlayarak kapılarını caz müziğinin tutkunlarına açıyor.

İlk albümünü 1991 yılında yayınlayan Amerikalı modern caz dörtlüsü , "25. Yıl Dönümü Turnesi" kapsamında 3 Kasım Salı günü 20.00'de 'de konser verecek. Son olarak "Let's Touch The Sky" ve "Esprit De Four" adlı iki önemli albüm kaydeden efsanevi smooth caz grubu, 25. yılını İstanbullu cazseverlerle kutlayacak.

Grammy ödüllü sanatçı ve orkestrası, "The Thompson Fields" albümünün dünya galasını 6 Kasım Cuma günü 20.00'de CRR'de yapacak. Albümündeki 8 bestenin sahibi olan Schneider, bu projesiyle bir caz orkestrasının ne kadar kıvrak ve güçlü olabileceğini CRR'deki konuklarına gösterecek.

Hiromi Trio Project adıyla bir araya gelen caz piyanosunun çılgın kızı Hiromi, davulcu Simon Phillips ve basçı Anthony Jackson'dan oluşan muhteşem üçlü, 7 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'de seçkin eserleriyle CRR'de sahne alacak. Kendi sesiyle de çalıştığı son albümü "Voice: The Trio Project" ile Hiromi, caz tutkusu ve enerjisini İstanbullu müzikseverlere sunacak.

Grammy ödüllü , uzun bir aradan sonra hayranları ile CRR sahnesinde buluşacak. Müzikal geleneği yenilikçi anlayışla kaynaştıran grubu dünyanın diğer yerlerinde olduğu gibi İstanbul'da da koşulsuz dinlemek isteyenler, 9 Kasım Pazartesi günü saat 20.00'de CRR'de olacak.

İngiliz cazının son dönemde en yetenekli genci olarak gösterilen , 14 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'de, CRR Konser Salonu'nda müzikseverlerle buluşacak. Herkese caz dinletecek çağdaş bir müzik yapmayı hedeflediğini her fırsatta dile getiren İngilizlerin yeni caz starı, konuklarına unutulmayacak bir performans vaat ediyor.

Beş profesyonel eğitimci müzisyenin bir araya gelmesiyle oluşan East in Jazz, Doğu seslerinin caz müziği formları içinde farklı bir şekilde yapılandırarak çok sesli Türk müziğini cazseverlerin beğenisine sunacak. Program, CRR'de 17 Kasım Salı günü saat 20.00'de başlayacak.

İki Grammy ödülüne sahip davulcu, besteci ve grup lideri yeni projesi olan "Terri lyne Carrington's Mosaic Project: Love & Soul" ile CRR Konser Salonu'na 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00'de konuk olacak. "En İyi Caz Vokal Albümü" dalında Grammy ödüllü bu projedeki 14 şarkının seslendirileceği konserde, davetliler büyülü dakikalar yaşayacak.

Norveç'in modern caz dünyasına armağan ettiği iki büyük isim, ve , 29 Kasım Pazar günü saat 20.00'de CRR'ye misafir olacak. Farklı fikir ve müzikal stillere sahip 9 müzisyenden oluşan Jaga Jazzist, "Starfire" albümünden parçalar seslendirecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CRR’den kasım ayında caz şöleni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz