Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cesur yeni dünyaya hoşgeldiniz

Giriş Tarihi: 28.10.2015 12:21
Cesur yeni dünyaya hoşgeldiniz

Bilimkurgu sever misiniz? Sevseniz iyi olur çünkü dün bilimkurgu olan pek çok fikir, bugün artık hayatın içinde; bugünün bilimkurgusu da yarının gerçeği olacak...

Gazeteci Ürün Dirier'in ilk kitabı "Cesur Yeni Dünyada/ I Love Tesla" okuyucuyla buluştu. Dünyanın dört bir yanından bilim otoriteleriyle yapılmış röportajlardan ve araştırmalardan oluşan kitapta, robot teknolojilerinden kanser araştırmalarına, olasılık matematiğinden endüstriyel hacker saldırılarına kadar onlarca konu yer alıyor. Aşağı yukarı 7 yıllık bir çalışmanın ürünü olan kitap bir popüler bilim kitabı. Kitap aslında bir Tesla kitabı değil. Cesur yeni dünyanın fikir babası saydığı için yazar kitabı Tesla'ya ithaf etmiş, o kadar…


Hitler'in suyu, feminenleşen erkekler ve öjenikçi projeler

Gazeteci Ürün Dirier'in yaptığı popüler bilim araştırmalarından derlenen "Cesur Yeni Dünyada/ I Love Tesla" kitabı, bilim ve teknolojide son 10 yılda kaydedilen ilerlemeleri çeşitli başlıklar altında okuyucuya sunuyor. Dirier, Altınbilek Yayınları'ndan çıkan kitabında, dünyanın dört bir yanından bilim otoriteleriyle yaptığı röportajlar ışığında "cesur yeni dünya"yı anlatmaya çalışıyor.

Cesur yeni dünyayı anlattı

Kitapta Nikola Tesla ile ilgili bölümler olsa da kitap aslında bir "Tesla kitabı" değil. Alman doktorun kanseri yenen ısı tedavisi, beyindeki paranormal durumları oluşturan "ruh molekülü", yapay hücreler, giyilebilir bilgisayarlar, senaryosunu yönetebildiğimiz filmler, çoktan başlayan su savaşları, siber savaşlar, sanal istilalar, endüstriyel hacker'lar, küresel ısınma, feminenleşen erkekler, laboratuvarda altın üreten Türkler, artan modern çağ hastalıkları, kahkahanın kansere etkisi, tükürüğün faydaları, ses klonlama teknolojileri, bilinçaltı mesaj frekansları, tohum tekellerinin öjenikçi kısırlaştırma projeleri, Hitler'in ağır suyu, arıların kusursuz çalışma düzeni, bulanık mantık, deprem tahmin denemeleri, deprem aşısı, DNA ve GDO çalışmaları, ilaç araştırmaları gibi birçok konuda yazılar mevcut. Kitapta, gelinen son teknolojiler ve ulaşılan son bilimsel bulguların yanı sıra, röportajlar ile her konu derinlemesine masaya yatırılmış. Kitabın en önemli özelliği ise bir habercinin kaleminden çıktığı için herkesin anlayabileceği bir dille yazılmış olması.

Yazar Hakkında

Ürün Dirier Selanik göçmeni bir ailenin kızı olarak Manisa'da doğdu. Kuşadası ve İzmir'de büyüdü. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde lisans, Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Aktüel Dergisi, Akşam Gazetesi ve Yenişafak Gazetesi'nde çalıştı. sabah.com.tr, teknokulis.com ve Derin Tarih Dergisi'nde araştırma yazıları yayınlandı. Bilim, tarih, yaşam ve popüler kültür alanlarında yüzlerce araştırma dosyası hazırladı. Ürün Dirier şu an Karar.com adındaki özel haber sitesinin röportajlarını yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cesur yeni dünyaya hoşgeldiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz