Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezarı filminden çok ilgi gördü

Giriş Tarihi: 28.10.2015
Mezarı filminden çok ilgi gördü

Steve Jobs'ın hayatını anlatan film gişede hüsran yaşadı. Öte yandan tüm dünyadan hayranları, Jobs'ın mezarını bulmak için Silikon Vadisi'ndeki Alta Mesa Anıt Parkı'na hücum ediyor

Dünyanın önde gelen teknoloji markası Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın yaşam öyküsünü anlatan film, gişelerde hayal kırıklığı yarattı. ABD'de geçtiğimiz hafta gösterime giren filmin gişe hasılatı beklentilerin altında kaldı. Oscar Ödüllü Danny Boyle'un yönetmenliğini üstlendiği "Steve Jobs" Kuzey Amerika'da ilk haftada sadece 7.3 milyon dolar hasılat elde edebildi. Film toplam 30 milyon dolara mal olmuştu. Michael Fassbender'ın Jobs rolünde en iyi aktör dalında Oscar'a aday olması beklenen film haftalık en çok izlenenler listesine 7. sıradan girebilirken, listenin zirvesine 15.9 milyon dolar hasılat toplayan Ridley Scott'ın yönettiği "Marslı" filmi oturdu. Yapımcılar filmin başarısızlığının şokunu yaşarken, hayranları Steve Jobs'ın mezarının tam yerini bulabilmek için kıyasıya bir mücadele veriyor. ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Silikon Vadisi kapsamında yer alan Alta Mesa Anıt Parkı'nda kendisine ait bir mezar taşı bulunan Jobs'ın tam olarak nereye gömüldüğü ise bilinmiyor. Teknoloji dünyasının seyrini değiştiren en önemli kişilerden biri sayılan Jobs'ın fanatik hayranları ise mezarı bulabilmek için Çin, Endonezya, Brezilya, Fransa, Rusya ve diğer pek çok ülkeden anıt parka akın ediyor.

ANI DEFTERİ BİLE AÇILDI

Parkın yöneticisi, "Son zamanlarda mezarı bulacağı iddiasıyla çok fazla insan geliyor. Hepsine başarılar diliyorum" ifadelerinde bulunuyor. Ziyaretçi akınına uğrayan anıt parkının yönetimi, Jobs hayranları için bir defter dahi oluşturmuş.

GİZLİ KALMASINI AİLESİ İSTEDİ
Ailesinin talebi nedeniyle gömüldüğü nokta dünya kamuoyundan gizli tutulan teknoloji dâhisinin mezarıyla ilgili birçok iddia mevcut. 2013'te Walter Isaacson'un yazdığı Steve Jobs biyografisinde Jobs'ın mezarının bir meyve ağacının yanında olduğu öne sürülürken, bazıları ise mezarın çevresinde Apple'ın simgesi olan elma işaretini arıyor. Örneğin İtalya'daki bir haber sitesinin muhabiri yanında yarısı yenmiş bir elma bulunan mezarın Jobs'ın olduğunu iddia etmiş, ancak söz konusu yerin yaklaşık olarak aynı tarihlerde hayatını kaybeden bir kadına ait olduğu ortaya çıkmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezarı filminden çok ilgi gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz