Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Restorancılığın kitabını yazdı

Giriş Tarihi: 28.10.2015 12:27
Restorancılığın kitabını yazdı

"Restoran İşletmeciliği – Restoranlar ve Lokantalar Nasıl Yönetilir" isimli kitapların yazarı ünlü işletmeci restoran&cafe işletme danışmanlığı hizmetine soyundu.

İşletme yöneticiliği, marka ve pazarlama alanlarında eğitim ve seminerler veren, alanındaki uzmanlığıyla adından sıkça söz ettiren Rb Et Lokantası Yönetim Kurulu Başkanı , yeni kurduğu danışmanlık firması ile kuruluştan idareye, belgelendirmeden, satış ve pazarlama tekniklerine kadar birçok alanda restoran ve cafelerle sektördeki deneyimlerini paylaşarak danışmanlık hizmeti veriyor.

Restoran işletmeciliği konusunda ülkemizde yayınlanan ilk eser olarak hafızalara kazınan "Restoran İşletmeciliği – Restoranlar ve Lokantalar Nasıl Yönetilir" isimli kitap, yeni tecrübe ve tekniklerle harmanlanarak bire bir ünlü işletmeci Ramazan Bingöl'ün anlatımıyla işletmelerle buluşuyor. İşletmecilerin raf ve masalarını taçlandıran ilk kitap sonrası harekete geçen Bingöl, "İşçi ve İşveren İlişkileri" isimli ikinci kitabıyla sektöre ve sektöre yatırım yapmak isteyenlere önemli katkılarda bulundu. Her iki kitapta birçok meslek yüksek okulun da okutulmasının yanı sıra, birçok işletmecinin de başucu kitabı haline geldi. Kitapların sektöre etkisi ve yardımı ise danışmanlık hizmetini doğurdu.

İşletmelerin canlı birer varlık olduğunu vurgulayan Ramazan Bingöl, "Sosyal bir kişilik olmak, başarılı olmak için yeter koşul değil. Restoran işletmek istiyorsanız ciddi anlamda işletmecilik bilgisine de ihtiyacınız olacak. Yönetici pozisyonundaki bir kişi; kendini ne kadar iyi geliştirmiş olursa olsun, eğer iyi bir ekip kuramamışsa, başarılı olma şansı da yoktur." sözleriyle başarılı olmak için gerekli olan püf noktaları vurgularken, işletme kurulumundan , yaşanan sorunların hangi yöntemlerle çözümleneceğine, Strajejik Planlamadan Ürün geliştirmeye, Yönetmelik ve belgelendirmeden İstatistiğe, Pazarlama ve denetime kadar geniş bir fihristle danışmanlık hizmeti veriyor.

Hizmetin en önemli özelliği ise uzun yıllardır işletme yöneticiliği yapan Ramazan Bingöl'ün sahibi olduğu işletmenin yönetim politikalarını ve deneyimlerini aktarmasından geliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Restorancılığın kitabını yazdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz