Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yeniden opera yönetecek

Giriş Tarihi: 31.10.2015 12:34 Güncelleme Tarihi: 31.10.2015 12:36
Ferzan Özpetek yeniden opera yönetecek

Usta yönetmen , İtalya'da başarılı film yönetmenlerinin opera yönetmesi geleneği kapsamında, İtalyan besteci Verdi'nin 3 perdelik eseri ""yı ikinci kez sahneleyecek.

İtalya'da yaşamını sürdüren usta yönetmen , Napoli'de 3 yıl önce yönettiği 'nin operasını yeniden sahnelemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Özpetek, Avrupa'nın en eski lirik operalarından Napoli San Carlo Operası'nda 3 Kasım Salı günü gerçekleştirilecek galayla ikinci kez La Traviata operasını sahneleyecek.

Özpetek, İtalya'da başarılı film yönetmenlerinin opera yönetmesi geleneği kapsamında daha önce 2011'de Floransa'da Aida'yı, 2012'de Napoli'de La Traviata'yı sahneye koymuştu.

Hazırlık çalışmalarıyla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Özpetek, Alexandre Dumas'ın 1848 yılında yazdığı Kamelyalı Kadın romanından esinlenen, İtalyan besteci Verdi'nin 3 perdelik eseri La Traviata'yı 2012 yılının Aralık ayında San Carlo'da sahnelediğini anımsatarak, "Şimdi ikinci kez San Carlo'dayım. La Traviata'yı tekrardan sahnelemek için çalışıyoruz. Bu benim için gurur verici bir şey" dedi.

Ferzan Özpetek, Teatro San Carlo'da bugüne kadar 3 yıl arayla aynı eseri tekrardan sahneye koymuyorlardı. Bu açıdan da bu benim için çok önemli. Mutluyum, kariyerimde iyi şeyler oluyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ferzan Özpetek yeniden opera yönetecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz