Türkiye'nin en iyi haber sitesi

''in gösterimi yapıldı

Giriş Tarihi: 12.11.2015 12:16
'Ali Baba ve 7 Cüceler'in gösterimi yapıldı

'ın yazıp yönettiği '' filminin basın gösterimi Kanyon AVM'de gerçekleştirildi.

Komedyen, oyuncu, senarist ve yönetmen 'ın yazıp yönettiği, "" filminin basın gösterimi yapıldı.

Filmde, "Boris Mancov" ve "Ali Şenay" adlı iki ayrı karakteri canlandıran Yılmaz, Kanyon AVM'de gerçekleştirilen gösterimin ardından soruları yanıtlayarak, filmin Sofya'da çekildiğini aktardı.

Cem Yılmaz, Sofya'da çok başarılı ve çalışkan insanlara rastladıklarını kaydederek, 8 haftada tamamlanan çekimlerin ardından İstanbul'a döndüklerini belirtti.

Filmin, eğlence sinemasının güzel bir örneği olduğuna değinen Yılmaz, "Bir standardımız, bir prodüksiyon anlayışımız var. Onu devam ettirmeyi hedefledik. Hedeflediğim kadar oldu film" dedi.

Yılmaz: Yani negatif de pozitif de olan bir çok şeyin bir yansıması filmde

Olumlu, olumsuz biriken değerler üzerinden mizah yaptığına vurgu yapan Yılmaz, "Mesela klişeler, olumlu ya da olumsuz değerler. Yani negatif de pozitif de olan bir çok şeyin yansıması var filmde" diye konuştu.

Cem Yılmaz, filmin yurtdışında gösterimine ilişkin, "Filmlerin yurtdışında vizyona gireceği yerler ve sebepler belli zaten. Yurtdışında, Avrupa'da yaşayan Türk izleyiciye çıkıyor. Aşağı yukarı on senedir izlenme oranı orada çok düşmüş. Gitgide azalıyor. Almanya, Fransa, İngiltere, Belçika ve Hollanda'daki sinema perdesindeki izleme alışkanlıkları. Biz neredeyse yirmi senedir oraya film gönderiyoruz ama rakamlar gitgide azalıyormuş. Avrupa'da 63 kopya giriyormuşuz" ifadelerini kullandı.

Filmlerinde dikkat çeken sponsorluk kullanımına yönelik eleştirilere de değinen Yılmaz, "Dünyada tek sponsor kullanan benmişim gibi, çok yazılıp çiziliyor bu konu. Birazcık, açıkçası bilgi eksikliği olarak değerlendiriyorum. Bu konuda desteğinizi bekliyorum. Çünkü neden? Emin olun, sinema bilet ücretleri ne olursa olsun, belli rakamlarda bütçeleri sinemaya gelen izleyiciyle karşılamak çok zor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ali Baba ve 7 Cüceler'in gösterimi yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz