Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tarihi dizileri tarih zannetmekten vazgeçelim'

Giriş Tarihi: 18.11.2015 10:32
'Tarihi dizileri tarih zannetmekten vazgeçelim'

Tarihçi ve yazar , "Tarihi dizileri tarih zannetmekten vazgeçelim. Bunlar eğlendirmek içindir, tarih eğlendirmek için değildir" dedi.

Tarihçi ve yazar , "Tarihi dizileri tarih zannetmekten vazgeçelim. Bunlar eğlendirmek içindir, tarih eğlendirmek için değildir" dedi.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu () Sakarya İl Müdürlüğü'nce "" kapsamında Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kültür ve Kogre Merkezi'nde düzenlenen söyleşide konuşan Bahadıroğlu, Avrupa'nın, Ankara'daki terör saldırısında bir tepki göstermediğini fakat Paris'te yaşanan saldırılarda farklı bir tavır ortaya koyduğunu söyledi.

Bahadıroğlu, Türkiye'de yapılan güzel işlerin Avrupa tarafından görülmediğini ifade ederek, "Niye Ortadoğu coğrafyası karıştırılıyor? Niye Türkiye içten içe karıştırılmaya çalışılıyor' diye merak ediyor muyuz? Gezi olayları ve benzeri olaylar birbirlerine bağlı zincir gibi. CNN International en güçlü vericilerini Taksim'e kurmuştu, Türkiye'de iç savaş var haberleri geçmek için. Türkiye'de güzel şeyler olduğu zaman herkes susar. Antalya G20 organizasyonunda sustular. Olmamış gibi yaparlar" diye konuştu.

"Türkiye'yi karıştıramayanlar Ortadoğu'ya yöneldi"

Terörün her türlüsünün lanetlik bir eylem olduğunu aktaran Bahadıroğlu, Müslüman'ın başka bir Müslüman'ı vurmasının Avrupa'yı keyiflendirdiğini dile getirdi.

Türkiye'yi karıştıramayanların Ortadoğu'ya yöneldiğini vurgulayan Bahadıroğlu, şöyle konuştu:

"Bugünü gerçekten okumak istiyorsanız Sultan 2. Abdülhamid'i süze süze anlaya anlaya okumak gerekiyor. Biz milli mücadeleyi verdik ama ancak 780 bin kilometrekarelik bir ülke kaldı elimizde. Televizyonda görülen her şeye inanmayın. Tarihi dizileri tarih zannetmekten vazgeçelim. Bunlar eğlendirmek içindir, tarih eğlendirmek için değildir. Tarih, dünyada yaşayan milletlerin köklerini anlatmak içindir. Filmde görünen Buckingham ya da Roma Sarayı'dır. Bizim saraylarda yatsı namazından sonra el etek çekilir. Karyolanın geniş olması ruhumuzu genişletmiyor. Ayakkabınız darsa dünyanın geniş olması işinize yaramıyor."

Bahadıroğlu, Batı tarzı insan yetiştirmeye başlandığı günün üzerinden 150 yıl geçtiğini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tarihi dizileri tarih zannetmekten vazgeçelim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz