Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de '' ine yoğun ilgi

Giriş Tarihi: 19.11.2015 09:16 Güncelleme Tarihi: 19.11.2015 09:23
ABD'de 'İstanbul' belgeseline yoğun ilgi

'de 20. Türk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gösterilen 'u konu alan filmin biletleri günler öncesinden tükendi.

'nin kentinde, 'u konu alan "" adlı in gösterimi yoğun ilgi gördü.

20. Boston Türk Kültür ve Sanat Festivali çerçevesinde "İstanbul Unveiled" belgesel filminin gösterimi gerçekleştirildi. Biletleri günler öncesinden tükenen belgeselin yönetmeni ve seyahat yazarı Şerif Yenen de program kapsamında Anadolu'nun tarihi ve kültürel zenginliklerini içeren bir sunum yaptı.

Boston merkezli Türk Kültür Vakfı'nın (TCF) kurucuları Dr. Yalçın Ayaslı ve Dr. Serpil Ayaslı başta olmak üzere Türk toplumunun önde gelen üyeleriyle Amerikalıların yoğun ilgi gösterdiği film, gösterimin ardından seyircilerden büyük alkış topladı.

Filmin gösterimi ve yönetmenin sunuşunun ardından davetlilere Türk yiyecek ve içeceklerinin sunulduğu bir resepsiyon düzenlendi.

İstanbul'un turistik mekanlarını konu alan belgeselin ardından görüşlerini dile getiren yönetmen Şerif Yenen, "İstanbul Unveiled"in Boston'da gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu belirtti.

Şerif Yenen, filmin tamamlanmasının iki yıl sürdüğünü ve halihazırda İstanbul üzerine yeni projeler için çalıştıklarını söyledi.

Bu arada, filmin ve yapılan sunumun, gördüğü ilgi ve aldığı olumlu tepkiler nedeniyle 2016 baharında bir kez daha Bostonlularla buluşmasının planlandığı festival yetkilileri tarafından belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de 'İstanbul' belgeseline yoğun ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz