Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 24.11.2015 09:48
'Antalya Kadın Müzesi' açıldı

Türkiye'nin üçüncü sanal kadın müzesi olan , düzenlenen tanıtım programı ile açıldı.

Türkiye'nin üçüncü sanal kadın müzesi olan "Antalya Kadın Müzesi" açıldı.

Akra Barut Oteli'de gerçekleştirilen tanıtım programına, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Nizamettin Şen, Akdeniz Üniversitesi Müzecilik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Çevik, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel ve çok sayıda davetli katıldı.

Tanıtım programında konuşan Akdeniz Üniversitesi Müzecilik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Çevik, Antalya Kadın Müzesi'nin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu, Türkiye ve Antalya'da yaşayan kadınlara katkı vermek, toplumda hak ettikleri yere getirmek ve onların zekalarından yararlanmak gerektiğini söyledi.

Kadın müzesinin bilinen müzelerden biraz farklı olduğunu söyleyen Çevik, şunları kaydetti:

"Bu bir sosyal platform, herkesin gelip paydaş olabileceği, herkesin birbirine etki edebileceği, güç katabileceği ve gücü kullanıp ilerleyebileceği bir sanal platformdur. Kadın Müzesi aslında sanal bir müze ve bu, dünyada da bir trenddir. Bu müzeyi, Japonya'dan, Amerika'dan, yani dünyanın neresinden olursa olsun herkes oturduğu yerden ziyaret edebilir. Biz böylelikle dünyaya çok hızlı bir şekilde yayılabiliriz. Müzede, yerel kıyafet örnekleri, yemekler, el sanatları ve daha birçok özellik var. Özellikle de toplumda önemli yere sahip olan günümüz kadınlarıyla yapılmış röportajlar yer alıyor."

"www.antalyakadinmuzesi.org" adresinden ulaşılan müzede, Antalya'da çeşitli alanlarda adını duyurmuş kadınlarla söyleşi, kadın sergileri, sanal mağaza ve kütüphane bulunuyor...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Antalya Kadın Müzesi' açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz