Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Good Music in Town konserlerinin müzikleri SPOTIFY’da

Giriş Tarihi: 3.12.2015 11:25
Good Music in Town konserlerinin müzikleri SPOTIFY’da

İlklerin bankası Yapı Kredi Türkiye’de SPOTIFY hesabı açan ilk banka olarak şimdi de ana sponsoru olduğu Good Music in Town konserlerinin müziklerini SPOTIFY hesabına ekledi.

Yapı Kredi ana sponsorluğunda iki yıldır devam eden Good Music in Town konserleri dünyaca ünlü müzik efsanelerini İstanbul'da ağırlarken sanatçıların şarkıları SPOTIFY müzik platformunda da dinleyicileriyle buluşuyor.

Yapı Kredi ana sponsorluğunda gerçekleşen Good Music in Town konserleri kapsamında sahne alan Valslerin kralı Andre Rieu, 1960'lardan günümüze klasikleşen efsanevi Frank Sinatra, cazın buğulu sesi Diana Krall, günümüzün yaşayan en önemli keman virtüözü David Garrett, günümüzün en üst düzey caz vokalistleri arasında yer alan Dee Dee Bridgewater, dünyanın en önemli kadın vokalleri arasında gösterilen Sarah Brightman, dünyanın en önemli piyanistlerinden biri kabul edilen efsanevi piyanist David Helfgott, dünyanın en önemli müzik otoritelerince 20. ve 21. yüzyılın en üstün keman virtüözü kabul edilen ''Schindler'in Listesi'' filminden tanınan Itzhak Perlman, Polonyalı ünlü besteci ve kompozitör Zbigniew Preisner'in en özel eserlerinden oluşan playlist müzik platformu Spotify'da Yapı Kredi hesabında dinleyicileri büyüleyici bir atmosfere götürüyor.

Playlist hakkında :

Valslerin Kralı Andre Rieu

Bugüne kadar dünya müzik listelerinde 30 kez liste birinciliği, 355 Platin Albüm Ödülü, 35 milyon DVD satışı, 2012 dünyanın en çok satan erkek sanatçısı, 2009-2011 Yılın Tur Sanatçısı Top 10 gibi başarıları elinde tutan André Rieu, The New York Times'da yayınlanan bir incelemede"Klasik Müziğin Madonna'sı" olarak söz edildi.

Frank Sinatra,

1960'lardan günümüze klasikleşen That's Life, New York New York, Fly Me To The Moon, Everybody Loves Somebody, Strangers In The Night, Loves You, My Way hit şarkılarıyla Sinatra hayranlarına doyumsuz bir müzik ziyafeti sunuyor

Diana Krall,

Caz müziğinin dünyaca ünlü yorumcusu Diana Krall, cazın buğulu sesi olarak adlandırılıyor. Geçtiğimiz Eylül ayında çıkardığı Wallflowers albümü ile büyük beğeni toplayan Krall, The Mamas and the Papas'tan California Dreamin', Eagles'tan Desperado, Bob Dylan'dan albüme adını da veren Wallflowers gibi tüm zamanların en iyi pop klasiklerini caz tınılarıyla yeniden yorumluyor.

David Garrett

Günümüzün yaşayan en önemli keman virtüözü David Garrett yeniden hayat verdiği ezgilerle dinleyiciyi bambaşka bir dünyaya götürüyor. Garrett, Johannes Brahms'ın klasiklerinden oluşan doyumsuz keman resitali sunuyor.

Dee Dee Bridgewater

Caz klasiklerini, alışılmışın dışında, kendine özgü yorumuyla seslendirerek günümüzün en üst düzey caz vokalistleri arasında yer alan Dee Dee Bridgewater, şarkılarını caz tutkunlarıyla paylaşıyor. Dizzy Gillespie, Sonny Rollins, Dexter Gordon, Max Roach gibi sanatçılar ile çalışma şansı yakalayan ve 1974'te The Wiz Müzikali'ndeki rolüyle Tony Ödülü'nü kazanan Amerikalı Caz sanatçısı Dee Dee Bridgewater, 1997 yılında Ella Fitzgerald adlı albümü ile 2 Grammy Ödülü birden kazandı.

Sarah Brightman

Dünyaca ünlü opera baladlarını, klasik müzik eserlerini kendine özgü bir yorumla sanatseverlerle buluşturan İngiliz sporano, aktris, şarkı sözü yazarı ve dansçı Sarah Brightman, Phantom of the Opera, Cats, Requiem ve Aspects of Life gibi müzikal yapımlarda da sahne aldı. Barcelona Olimpiyat Oyunları'nda Jose Carreras ile birlikte seslendirdiği 'Amigos Para Siempre' ve ardından Andrea Bocelli'yle seslendirdiği ''Time to say goodbye'' ile büyük ivme yakalayan Brightman, dünyanın en önemli kadın vokalleri arasında gösteriliyor.

David Helfgott

Hayatı Oscar ödüllü "Shine" filmi ile beyaz perdeye aktarılan şizofreni hastası efsanevi piyanist David Helfgott dünyanın en önemli piyanistlerinden biri kabul ediliyor. Genellikle romantik müzik yapan Helfgott, en zor eserlerden sayılan Romanov'un 3. piyano konçertosunu icra edebilen sayılı sanatçılardan biri.

Itzhak Perlman

Dünyanın en önemli müzik otoritelerince 20. ve 21. yüzyılın en üstün keman virtüözü kabul edilen ''Schindler'in Listesi'' filminden de tanınan Itzhak Perlman, En İyi Oda Müziği ve En İyi Enstrümantal Solocu Performansı gibi toplamda 5 ayrı dalda Grammy Ödülü'ne sahip.

Zbigniew Preisner

Polonyalı ünlü besteci ve kompozitör Zbigniew Preisner kendisi gibi Polonyalı olan usta yönetmen Krzysztof Kieslowski'nin filmleri için yaptığı bestelerle tanındı. Polonya devlet televizyonu için hazırlanan ''Dekalog'' adlı kısa film serisi ''Veronique'in İkili yaşamı'' ''Üç renk : Mavi''''Üç renk : Beyaz''''Üç renk : Kırmızı'' için yaptığı bestelerin yanı sıra, pek çok film ve belgesel insanda uçma isteği uyandırıyor. Bir çok ünlü filmin de müziklerini besteleyen Preisner, Krzysztof Kieslowski için bestelediği ''Requiem for my friend'' bir ağıt niteliği taşır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Good Music in Town konserlerinin müzikleri SPOTIFY’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz