Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türkiye'nin ikinci sı olabilir'

Giriş Tarihi: 4.12.2015 16:15
'Türkiye'nin ikinci Meryem Anası olabilir'

Marmaris ilçesindeki Türkiye'nin ikinci sı olacağı planlanan 'nda bulunan bin 800 yıllık Ortodoks kilisesi inanç ve evlilik turizmi adına restorasyon çalışmaları başlatıldı.

Marmaris 'nda bulunan bin 800 yıllık Ortodoks kilisesi inanç ve evlilik turizmine kazandırılacak.

Marmaris Ticaret Odası (MTO) Başkanı Mehmet Baysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oda olarak Hisarönü Körfezi'nde yer alan Kameriye Adası'ndaki kilisenin inanç ve evlilik turizmi adına restorasyonu için çalıştıklarını söyledi.

Hazırladıkları projenin Muğla Anıtlar Kurulu tarafından onaylandığını belirten Baysal, "Kameriye Adası'ndaki tarihi kilisenin restorasyon çalışmaları için Sayın Muğla Valisi Amir Çiçek ile yaptığımız görüşmeler sonunda kendileri gerekli talimatları verdi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce kilisenin restorasyonuyla ilgili çalışmalar başlatıldı. Gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra gelecek yıl kilisenin restorasyonu gerçekleştirilecek" dedi.

Baysal, inanç ve evlilik turizmlerinin, son yıllarda alternatif turizm faaliyetleri içerisinde önemli bir yer tuttuğunu ifade ederek, Phuket Adası gibi bazı önemli destinasyonları her yıl "evlilik turizmi" adı altında binlerce kişinin ziyaret ettiğine dikkati çekti.

Kameriye Adası'ndaki kilisede nikahlarını kıydırmak isteyen Ortodoks turistlerden büyük bir talep olduğunu vurgulayan Baysal, "Ancak şu an için bu törenlere izin verilmiyor. Kilisenin restorasyonu tamamlandığında inanç ve evlilik turizmi açısından bölgemize büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Kameriye Adası, yakın zamanda Türkiye'nin ikinci sı olabilir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye'nin ikinci Meryem Anası olabilir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz