Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 11.12.2015 09:39
Belçika'da Türkiye kütüphanesi açıldı

'nın bünyesinde Yunus Emre Enstitüsü ve Ziraat Bankası'nın katkılarıyla açıldı.

'nın bünyesinde Yunus Emre Enstitüsü ve Ziraat Bankası'nın katkılarıyla, 1881 kitaptan oluşan "" açıldı.

Açılışa, Türkiye'nin Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay, Anvers Başkonsolosu Metin Ergin, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı ile Gent Üniversitesi Sanat ve Felsefe Fakültesi Dekanı 'un yanı sıra öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Hayati Devel?i açılışta yaptığı konuşmada, Belçika ve Türkiye arasındaki ilişkilerin 177 yıl geriye uzandığını kaydederek, "Bunun daha ileri taşınması adına Yunus Emre Enstitüsü olarak 2011 yılında beri Belçika'da bulunmaktan; Türk dilini, kültürünü, sanatını kısacası medeniyetimizde dair ne varsa burada tanıtmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Aynı zamanda Belçika'nın da Türkiye'de tanıtılması adına bir köprü görevi gördüğümüzü memnuniyetle belirtmek istiyorum" dedi.

Gent Üniversitesi Sanat ve Felsefe Fakültesi Dekanı Boone ise Yunus Emre Enstitüsü ve Ziraat Bankası'nın ?verdiği desteğe teşekkür ederek, Türkiye kütüphanesinin sadece üniversite öğrencilerine değil Gent Belediyesi ile yapılan anlaşma çerçevesinde herkese açık olacağını kaydetti.

1050'si Yunus Emre Enstitüsü tarafından sağlanan toplam 1881 kitaptan oluşan kütüphanede, Türkçe kitapların yanı sıra Türkiye hakkında İngilizce kitaplar da yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belçika'da Türkiye kütüphanesi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz