Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'un en soğuk kışının yaşandığı yıllar

Giriş Tarihi: 18.12.2015 12:52
İstanbul'un en soğuk kışının yaşandığı yıllar

Fotoğraf tarihçisi 'ın " Kış Günlüğü" kitabından esinlenerek İstanbul'un en soğuk kışının yaşandığı 1929 ve 1954 yıllarına ait fotoğraf sergisi açıldı.

Kahraman'ın Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan " Kış Günlüğü" kitabından esinlenerek hazırlanan sergi, Caddebostan Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu.

Sergiye ilişkin açıklamada bulunan Kahraman, İstanbul'un en soğuk kışının yaşandığı 1929 ve 1954 yıllarına ait fotoğrafların sergide yer aldığını söyledi.

, kendi arşivinin yanı sıra bazı özel arşivlerden de yararlandığını vurgulayarak, "Yapı Kredi Selahattin Giz koleksiyonundan faydalandık ve özel koleksiyonelerden destek aldık. Özellikle 1954 yılı için, Ozan Sağdıç'ın çektiği fotoğraflar çok önemli. Çünkü Kabataş'ta öğrenciyken, Boğaz'da buzları gördüğü zaman seri fotoğraflarını çekmiş. Sergide gördüğümüz fotoğraflardan bazıları Ozan Bey'e ait. 1929 yılındaki fotoğrafların çoğu dönemin foto muhabirleri tarafından çekilmiş'' dedi.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi işbirliğiyle hazırlanan sergi, 10 Ocak 2016'ya kadar görülebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'un en soğuk kışının yaşandığı yıllar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz