Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Facebook sohbetinden Hollywood'a uzanan yolculuk

Giriş Tarihi: 25.12.2015 16:45 Güncelleme Tarihi: 25.12.2015 16:53
Facebook sohbetinden Hollywood'a uzanan yolculuk

Makedonyalı aktör , sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden tanıştığı menajeri sayesinde yerel bir film yıldızından Hollywood yapımlarında rol alan bir oyuncu haline geldi.

Makedonyalı aktör , sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden tanıştığı Saraybosnalı menajeri Anila Gajevic sayesinde, yerel bir film yıldızından Hollywood yapımlarında rol alan bir aktöre dönüştü.

Gostivar doğumlu 38 yaşındaki aktör "Shanghai Gypsy", "Balkan Bazaar" ve "Boli li Prvata balkanska dogma" gibi Balkan filmlerinin ardından Hollywood yapımlarında da rol almaya başladı.

Ünlü aktör Sean Bean ile "Legends" isimli dizide eski bir Çeçen komutanı canlandıran Vishka, yaptığı açıklamada Makedonya'dan Hollywood'a uzanan başarı hikayesini anlattı.

Vishka, Makedonya gibi oyunculuk anlamında imkanların kısıtlı olduğu bir ülkeden Hollywood'a ulaşana kadar birçok zorlukla karşılaştığını anlatarak, Hollywood dizilerinde rol almaya başlamış olsa da henüz istediği düzeye ulaşmadığını ifade etti.

Hollywood'a uzanan hikayesinin ilginç bir şekilde başladığını söyleyen Vishka, adaletsizliklere maruz kaldığı hayatının, şu an menajerliğini yapan Saraybosnalı Anila Gajevic ile tanıştıktan sonra değişmeye başladığını aktardı.

Vishka, Gajevic ile ortak bir arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Facebook aracılığıyla tanıştığını belirterek, "İşsiz olduğum zamanlardı. Anila'ya 'The Philanthropist' dizisi için bazı fotoğraflarımı göndermiştim. Bu dizi hem benim için hem de daha önce gazeteci olarak çalışan Anila için ilk büyük başarı olacaktı. Hollywood maceram böyle başladı" dedi.

Türkiye'de de rol aldı

2000'li yılların başında yayınlanan "Unutma Beni" isimli dizide şarkıcı Metin Şentürk ile birlikte rol aldığını söyleyen Vishka, "Gostivar'da doğduğum için Türkçe sorunum yoktu. Ailemde Türk olanlar var. Daha küçükken Arnavutça, Türkçe ve Makedonca konuşmayı öğrendim. Bu nedenle Türkiye'de çalışırken herhangi bir sıkıntım olmadı" ifadesini kullandı.

Vishka, Türk sinemasından övgüyle söz ederek, menajerinin bugünlerde bir Türk yapımı için görüşmeleri sürdürdüğünü, anlaşma sağlandığında açıklama yapacağını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook sohbetinden Hollywood'a uzanan yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz