Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli şair anıldı

Giriş Tarihi: 25.12.2015 10:53 Güncelleme Tarihi: 27.12.2015 03:29
Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

İstiklal Şairi , vefatının 79'uncu yılında Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı.

Milli Şair , vefatının 79'uncu yılında Sultanbeyli'de düzenlenen özel programla anıldı. Akif'in ölümsüz eseri İstiklal Marşı'yla başlayan program, daha sonra panelistlerin Mehmet Akif'i anlatmasıyla devam etti. "Yeni Bilgi ve Belgelerle Mehmet Akif" başlıklı panelde Araştırmacı Yazar Tahsin Yıldırım moderatörlük yaptı. Panelin diğer katılımcıları ise ve Araştırmacı Yazar oldu.

Moderatör Yıldırım, "Amacımız Mehmet Akif'i anlatmaktan ziyade anlamaktır. Akif çok yönlü bir şahsiyettir. Akif; azimli, hedefini bilen bir kişiliktir. Bizim için örnek alınacak bir şahsiyettir" ifadelerini kullandı.

Araştırmacı Turgay Anar ise, "Konu Akif olunca anlatacak çok şey var. Akif'in mücadelesine, hayatına ve sanatına dair çok şey söyleyebiliriz. Akif yapması gereken şeyi birileri söylediği için değil milletinin ihtiyacı olduğu için yapardı. Sorumluluk alacağı yerleri bilir ve sorumluluğunu yerine getirirdi" dedi.

Araştırmacı Yazar İbrahim Öztürkçü, Mehmet Akif Ersoy'la ilgili yeni araştırmalar yapıldığını kaydetti. Mehmet Akif'in yaşantısıyla ilgili bilgiler veren Öztürkçü, "Özel hayatına bakacak olursak Mehmet Akif sporu severdi. İyi bir yüzücüydü, iyi bir gülle atıcıydı, güreşçiydi ve yürümeyi çok severdi" şeklinde konuştu.

"SURETİMİN MANZARASI" SERGİSİ AÇILDI

Programın yapıldığı kültür merkezinde ayrıca Mehmet Akif'ten izler taşıyan "Suretimin Manzarası" sergisinin açılışı yapıldı. Mehmet Akif Ersoy'un hayatından kesitlerin yer aldığı sergi, Aralık ayı sonuna kadar ziyarete açık olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli şair Mehmet Akif Ersoy anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz