Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelik yeni kitap ve albüm hazırlığında

Giriş Tarihi: 28.12.2015 15:17
Çelik yeni kitap ve albüm hazırlığında

Yeni albümü için stüdyoya giren müzisyen, yazar ve şair , son şiir kitabını da okurla buluşturacak.

Kurucusu olduğu grubundan ayrıldıktan sonra yola tek başına devam eden Çelik, yaptığı açıklamada müzikal çalışmaları ve yapmayı planladığı projelerini anlattı.

Bugüne kadar yaptığı çalışmalar ve dinlediği farklı müzik tarzlarıyla ciddi bir müzikal kültürünün oluştuğuna vurgu yapan Çelik, "Okuduklarımız, hayatta gördüklerimiz, acılar, mutluluklar, kendi iç dünyam, mizacım, Allah'ın takdir ettiği yetenek karışıp ortaya bunlar çıktı" diye konuştu.

"Yeni şiir kitabımın ismi 'Madam Pera' olacak"

, yeni şiir kitabının hazır ve bitmiş olduğunu kaydederek, şu bilgileri verdi:

"Galiba birkaç ay içinde, önce kitap çıkacak. Sonra da yeni albümün kayıtlarına geçeceğim inşallah. Yeni şiir kitabımın ismi 'Madam Pera' olacak. İçinde 3 çok uzun şiir var. İlk şiirde Madam Pera'yla, Beyoğlu, Taksim civarına gönderme yaptım. Diğeri Üsküdar'la ilgili. Üsküdar'a gelişimi ve orada yaşadıklarımı anlattım. Üçüncü şiir, 'İçine Büyüyen Gül' de çok içsel. Akıl ve kalbin kesiştiği yere hitap etmeye gayret ediyorum."

"Yeni albüm Mart ya da Nisan'da"

Çelik, hazırlığını yaptığı albüm çalışmasıyla ilgili de "Yumuşak rock havasında bir şeyler yapmak istiyorum. Rock'a daha yakın ama klasik rock değil. Bu tanımlamayı yapmak da zor. Çünkü söz konusu müzik olunca, duymak değil işitmek gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Murat Çelik, yeni albümün 2016 yılı Mart ya da Nisan ayında hazır olacağını aktardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelik yeni kitap ve albüm hazırlığında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz