Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uluslararası yarışmasının başvuruları başladı

Giriş Tarihi: 20.1.2016 14:04 Güncelleme Tarihi: 20.1.2016 14:05
Uluslararası kısa film yarışmasının başvuruları başladı

Çekmeköy Belediyesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin örnek hayatının farklı yönleriyle bilinmesi için ‘Merhamet ve Adalet’ konulu uluslararası yarışması düzenledi. Profesyonel ve amatör tüm katılımcılara açık olan kısa yarışmasına, 08 Nisan 2016’ya kadar eser gönderilebilecek. Yarışmanın ödül töreni 12 Mayıs 2016’da CRR Konser salonunda gerçekleştirilecek.

AMAÇ, PEYGAMBERİMİZİ TANITMAK

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 2014 yılında da aynı amaçla "Biz O'nu Çok Sevdik–Siyer-i Nebi Yarışması" düzenlediklerini hatırlatarak " yarışması ile peygamber sevgisinin, adalet ve merhamet kavramlarının insanların gönlünde yer etmesi amacıyla mütevazı bir adım attığımıza inanıyoruz." şeklinde konuştu.

'Merhamet ve Adalet Konulu Uluslararası Kısa Yarışması'nın başkanı ve jüri üyesi Faysal Soysal ise amaçlarının "Efendimizin merhamet ve adalet özelliklerinin perdesinde farklı hikaye yorumları ile yer bulması" olduğunu belirtti.

YARIŞMA HERKESE AÇIK


Yarışmanın web sitesi http://merhametveadalet.com adresinde yer alan bilgilere göre, 'Merhamet ve Adalet Konulu Uluslararası ' Profesyonel ve amatör tüm katılımcılara açık. Yarışmaya 08 Nisan 2016 tarihine kadar eser gönderilebilecek. Yarışmanın ödül töreni ise 12 Mayıs 2016'da CRR Konser salonunda gerçekleştirilecek.

20 ESERE ÖDÜL VERİLECEK


Yarışmada toplam 20 esere ödül verilecek. Ödüller şöyle: Birinciye 30 bin, ikinciye 20 bin, üçüncüye 15 bin TL. Ayrıca dördüncüden yirminciye kadar 2'şer biner TL mansiyon ödülü verilecek.

Ödül töreninin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılması bekleniyor.


JÜRİ ve DANIŞMA KURULU

Jüri başkanlığını 'Cennetin Çocukları' filmiyle Oskar'a aday gösterilen İranlı yönetmen Majid Majidi'nin yaptığı Merhamet ve Adalet Konulu Uluslararası Kısa Film Yarışmasında, Türkiye'den Osman Sınav, Bosna'dan Şahin Sisic, Filistin'den Rashid Masharawi, yine Türkiye'den Hasan Ali Yıldırım, Faysal Soysal ve Mehmet Özgür jüri üyesi olarak bulunuyor. Yazar Cihan Aktaş, Senarist-Yönetmen Elif Eda Karagöz, Yapımcı Ferhat Eşsiz ile Sinema Eleştirmeni Bünyamin Yılmaz da, Ön Seçici Kurul Üyeleri olarak görev yapacak.
Merhamet ve Adalet Konulu Kısa Film Yarışmasının Danışma Kurulunda ise Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, Eğitimci Recep Kabakçı, Yönetmen Nazif Tunç ve Oyuncu Adnan Erdoğan bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası kısa film yarışmasının başvuruları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz