Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havludan Van simgeleri birincilik getirdi

Giriş Tarihi: 22.1.2016 14:26
Havludan Van simgeleri birincilik getirdi

Uluslararası Housekeeping Olimpiyatları'na katılan Vanlı öğrenciler, havluyla hayvan figürleri (towel origami) dalında, inci kefali ve Van kedisi yaparak birinci oldu.

V öğrencileri, inci kefali, Van kedisi ve Van Gölü figürlerini yatak üzerine taşıyarak adeta yarışmaya damga vurdu.

Okul müdürü , yaptığı açıklamada, ilk defa katıldıkları olimpiyatta birincilik aldıkları için gururlu olduklarını söyledi.

Olimpiyatlara katılma sürecinde maddi anlamda sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Evliyaoğlu, şöyle konuştu:

"Birinci olduğumuz için gururluyuz. Ancak buruk bir gurur yaşıyoruz. Olimpiyatlara gitmeden önce sponsor aradık. Aklımıza ilk turizm işletmeleri geldi. Birkaç otele başvurduk. Bizzat kendileriyle görüşmek suretiyle bu konuda destek istedik. Fakat bu desteği ne yazık ki göremedik. Van'da turizm anlamında hizmet veren firmalardan destek alamadık. Öğretmenlerimizin katkısı ve çok kısıtlı imkanlarla öğrencileri olimpiyatlara gönderdik. Aldıkları başarının ardından 'iyi ki de göndermişiz' diyoruz. Ülkenin önemli iş gücü ihtiyacını karşılamada önemli bir yeri olan turizm otelcilik okulunun biraz da sahiplenilmesi gerektiğini düşünüyorum."

"Van'ın adını zirveye taşıdık"

Organizasyonda yer alan öğretmenlerden Nurgül Şen ise ilin tek turizm otelcilik okulu olarak Van'ın adını uluslararası bir yarışmada zirveye taşıdıklarını dile getirdi.

Van adına ilk defa katıldıkları bir olimpiyattan birincilikle dönmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Şen, Türkiye'nin turizm merkezleri ve bu merkezlerde eğitim veren okulların katıldığı uluslararası bir olimpiyatta, kıt imkanlara yarışarak Van'a böyle bir derece getirdiklerini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havludan Van simgeleri birincilik getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz