Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Sinemanın Sultanı" ilk klibini tanıttı

Giriş Tarihi: 25.1.2016 20:16 Güncelleme Tarihi: 25.1.2016 21:16
Sinemanın Sultanı ilk klibini tanıttı

Türk sinemasının "Sultan" lakaplı oyuncusu , ünün ilk klibini basına tanıttı.

İlk ü " Söylüyor"un ilk çalışması "Olmaz Olmaz Bu İş Olamaz" için düzenlenen basın toplantısına katılan sanatçı, müziğe hep ilgisi bulunduğunu dile getirdi.

Yıllardır albüm yapmak istediğini anlatan Şoray, "Birçok kere teşebbüs edildi, olmadı. Talihsizlik oldu. Son dönemlerde de aslında hep sinema ön planda oldu ama hep bir albüm yapmak arzum vardı" dedi.

Ünlü sanatçı, albüm teklifi geldiğinde çok mutlu olduğunu kaydederek, "Sinemayı bıraktıktan veya bu hayattan ayrıldıktan sonra, sesim de hatıra kalsın istiyordum sevenlerime. Bu albüm, beni sevenlere bir armağandı. Onun için beni sevenlere, bu albümü alanlara bütün kalbimle sevgilerimi gönderiyorum. Çünkü bu albüm onlar içindi ve bunu hissettiler. Albüm alanların hepsini kalbinden öpüyorum" diye konuştu.

Şoray, 200'ün üzerinde sinema filmi olduğunu ancak müzik kanallarını izlediğinde, "Acaba günün birinde benim de bir klibim olacak mı?" diye düşündüğünü söyledi.

Türkan Şoray, albüme katkılarından dolayı Metin Özülkü'ye de teşekkür ederek, albümde kendisine en büyük desteğin ondan geldiğini aktardı.

"Evde söylüyor gibi söyledim"

Albüm çalışmaları sırasında çok rahat olduğunu vurgulayan sanatçı, "Olduğu gibi, burada söylüyor gibi, sevenlerimle beraber, evde söylüyor gibi, o rahatlıkla söyledim. Çünkü iddiam yoktu" dedi.

Şoray, şöyle devam etti:

"Oyunculuğumda da ben böyle roller benim için çok önemliydi. Ben sinemada da oyunculuk dersi almadım. Sadece duygularımla oynadım bütün rollerimi. Burada da aynı şeyi hissettim. Stüdyoya girdiğim zaman sadece gözlerimi kapatıp, mesela 'beni terk ettin' diyor şarkıda. O terk edilmişliği hissettim. 'Seni seviyorum' dediğimde, o hayali, bir aşkı hayal ettim. Tamamen duygularımla söyledim. Öyle hissederek söyledim. Bunun da dinleyenlere geçeceğini zannediyorum."

Şarkıların hepsinin bir anısı olduğunu dile getiren sanatçı, "Bir sürü sevdiğim ve söylediğim şarkı vardı aslında ama özellikle Ayten Alpman'ın 'Tek Başına'sını çok istedim. Anısı bende farklıdır. Yıllar önce çok etkilendiğim, dinlerken hep ağladığım bir şarkıydı. Onu söyledim" ifadelerini kullandı.

"Sevemedim Karagözlüm", "Arım Balım Peteğim" ve "Artık Sevmeyeceğim" gibi şarkıları albümüne almamasına yönelik eleştirilere değinen Şoray, "O filmlerde, o şarkıları, o kadar güzel söylediler ki ben söyleyemezdim o kadar güzel. Onun için o büyüyü bozmak istemedim" değerlendirmesinde bulundu.

Şoray, bu albümü ilk ve son olacak şekilde, kendisini sevenlere bir anı olsun diye yapmak istediğine işaret ederek, "40 yıldır yapmak istiyordum aslında ama güzel bir teklif sunulması son zamanda oldu. Yani bu teklifi bekliyormuşum ben demek ki. Samsun Bey'den böyle bir teklif gelince de hiç düşünmeden büyük bir mutlulukla evet dedim" diye konuştu.

Sanatçı, albümün çıktığı günkü hislerine de değinerek, "İnsanın kendi sesini dinlemesi garip bir duygu. Tabi ben kendimi çok eleştiren bir insanım. 'Acaba nerede, ne yaptım' duygusuyla dinledim. Gelen tepkiler çok olumlu olunca içim rahat etti" dedi.

Demir: "Türkan Hanım müzik listelerini de salladı"

Doğan Müzik Yapım Genel Müdürü Samsun Demir de Türkan Şoray'ın albümünün başarısına işaret ederek, "İyi ki böyle güzel bir çalışmaya bizimle birlikte imza attınız. Çok teşekkür ederiz. Türkan Hanım müzik listelerini de salladı. O kadar yıl sinemayı büyük bir başarıyla götüren Sultanımızın müzik alanındaki başarısı da bizi çok mutlu etti" ifadelerini kullandı.

Türkan Şoray'ın toplumun üzerinde birleştiği az sayıda isimden biri olduğunu aktaran Demir, şunları kaydetti:

"Bu çok önemli. İkincisi 40 yıldır herkes Türkan Şoray'dan şarkı söylemesini istemiş ve bugüne kadar Türkan Şoray hiç şarkı söylememiş. Ünlü İzmir fuarları sırasında sahneye çıkması için astronomik paralar teklif edilmiş. Birkaç kere albüm yapmaya kalkmış, çok önemli bir isimdi ve onu konuşup ikna edebileceğimizi düşündüm. Kolay olmadı. Bir süreç gerektirdi. 3 ay kadar kendisiyle birkaç kere buluşup konuştuk. Onun da güvenmesi çok önemliydi. Daha sonra başladık ve bitirdik."

Samsun Demir, albümdeki şarkıların Türkan Şoray tarafından seçildiğini kaydederek, sanatçının kendi sevdiği şarkıları söylemesini istediklerini dile getirdi.

Klibini basın mensuplarıyla izleyen Şoray, şeker hamurundan kendi maketinin bulunduğu pastayı kesti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sinemanın Sultanı" ilk klibini tanıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz