Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 15. yılını özel bir gösteriyle kutlayacak

Giriş Tarihi: 29.1.2016 17:38
Anadolu Ateşi, 15. yılını özel bir gösteriyle kutlayacak

, kuruluşunun 15. yılına özel bir gösteriyle 13 Şubat'ta sanatseverlerle buluşacak.

Ülker Sports Arena'daki toplantıda açıklamalarda bulunan Genel Sanat Yönetmeni , gösterinin, 15 yıllık deneyimlerini anlatan özel bir kolaj filmle başlayacağını belirterek, "Kuruluş günümüzden bugüne kadar geçirdiğimiz evreleri ve dünya maceralarımızı, yolculuğumuzu anlatan görüntüler var. Yani sınav ve seçmelerden başlayıp, sahneye çıktığımız aşamaya kadar" dedi.

Erdoğan, gösteride, 4 kuşak Anadolu Ateşi dansçısının bir arada olacağına dikkati çekerek, "Yani sadece klasik bir Anadolu Ateşi gösterisi değil Kıvılcım ile Troya repertuvarlarından ve yeni çalıştığımız danslardan da örnekler olacak. 4 yaşındaki dansçı ile 50 yaşındaki dansçı aynı sahnede olacak. Daha 3 hafta önce başlayan çocuktan, bu topluluğa 16 yılını vermiş emektar dansçılara kadar herkesin aynı sahnede olduğu ve özel bölümlerin eklendiği bir gösteri olacak" ifadelerini kullandı.

"Bu okullarda sadece dans figürleri öğretmiyor, bir yaşam biçimi öğretiyoruz arkadaşlarımıza"

Gaziantep, Antalya, İstanbul ve Ankara'da okulları olduğunu kaydeden Erdoğan, yüzlerce öğrencileri bulunduğunu söyleyerek, "Amatör olarak dans etmek isteyenler de gelip bizle dans ediyorlar. Biz dansçılığın, dünyanın en güzel şeyi olduğunu anlatmaya çalışıyoruz insanlara. Dansçı demek dünyanın en güzel insanı demek. Bu okullarda sadece dans figürleri öğretmiyor, bir yaşam biçimi öğretiyoruz arkadaşlarımıza. Anadolu terbiyesini öğretiyoruz insanlarımıza" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Ateşi, 15. yılını özel bir gösteriyle kutlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz