Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den "Bozkırın tezenesi"ne vefa

Giriş Tarihi: 7.2.2016 09:45
Kırşehir'den Bozkırın tezenesine vefa

Belediyesince "Bozkırın tezenesi" Neşet Ertaş'ın adının verildiği Kültür ve Sanat Merkezi'nin açılışı, sanatçının ölüm yıl dönümünde gerçekleştirilecek.

"Bozkırın tezenesi" Neşet Ertaş'ın adının yaşatılacağı Kültür ve Sanat Merkezi, büyük ustanın dördüncü ölüm yıl dönümünde hizmete açılacak.

Belediyesi tarafından yaklaşık 2 yıl önce yapımına başlanan 'nin inşaatı hızla devam ediyor. Kültür ve sanat etkinlikleri için çok fonksiyonlu olarak planlanan merkez, Ertaş'ın vefat ettiği eylül ayında tamamlanarak hizmete girecek.

Belediye Başkanı , yaptığı açıklamada, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nin Kırşehir'de sürdürdükleri önemli projelerden biri olduğunu belirterek, eylül ayında açılışını planladıklarını anlattı.

Bahçeci, "Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nin açılışını eylül ayında ustamızın ölüm yıl dönümünde yapmayı hedefliyoruz. İnşallah o zamana kadar hızla bitireceğiz. Ustanın ismine yakışır bir merkez olacak. Her türlü kültürel ve sanatsal faaliyetlerin yürütüldüğü son derece önemli bir merkez ve prestij bir bina olacak. İçinde bin kişilik bir salon var. 3-4 salon olacak. Müze, sanat atölyeleri yer alıyor. Yine kültür ve sanatla ilgilenen sivil toplum kuruluşları için ofisler yaptık. Son derece nitelikli ve işlevsel bir bina olacak" diye konuştu.

Terme Caddesi'nde yapımı süren Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde yeni bozlak ustalarının, kültür ve sanat insanlarının yetişmesini arzu ettiklerini vurgulayan Bahçeci, her alandaki aktivitelerin burada da gerçekleştirileceğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırşehir'den "Bozkırın tezenesi"ne vefa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz