Türkiye'nin en iyi haber sitesi

eski başkan yardımcısının oyunculuğunu yaptığı filmin adı nedir?

Giriş Tarihi: 8.2.2016 17:56 Güncelleme Tarihi: 8.2.2016 17:57
ABD eski başkan yardımcısının oyunculuğunu yaptığı filmin adı nedir?

eski başkan yardımcısı Al Gore'un senaristliğini ve oyunculuğunu yaptığı, 2007'de Oscar alan küresel ısınmayı konu edinen belgeselin yönetmenliğini Davis Guggenheim'ın üstlenmiştir.

, 2006 yapımı belgesel filmdir. Yönetmenliğini Davis Guggenheim'ın üstlendiği film, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore'un vatandaşları kapsamlı bir slayt gösterisiyle küresel ısınma konusunda eğitmeyi amaçlayan kampanyasına ilişkindir.

UYGUNSUZ GERÇEK 49 MİLYON DOLAR KAZANDI!


Galası 2006 Sundance Film Festivalinde yapılan ve 24 Mayıs 2006'da New York City ve Los Angeles'ta gösterime giren film, hem gişede, hem eleştirel açıdan başarılı oldu. Biri En İyi Belgesel Film, biri de En İyi Özgün Şarkı dalında olmak üzere iki Akademi Ödülü kazandı. Film gişede dünya çapında 49 milyon $ kazanarak, ABD'de gelmiş geçmiş en çok iş yapan yedinci belgesel film oldu.

SLAYT GÖSTERİSİNDEN ETKİLENEREK HAZIRLANMIŞTIR!


Al Gore'un çabalarını belgesel haline getirme fikri, sunumunu (aynı zamanda The Day After Tomorrow'un galasına rastlayan) küresel ısınmaya ilişkin bir belediye binası buluşmasında gören yapımcı Laurie David'e aittir. David, Gore'un slayt gösterisinden öylesine etkilenmişti ki, yapımcı Lawrence Bender'le birlikte sunumu filme dönüştürmek için yönetmen Guggenheim'la buluştu.

Filmin gösteriminden bu yana, Uygunsuz Gerçek'in, uluslararası kamuoyunda iklim değişikliğine ilişkin bilinci artırdığına ve çevresel hareketi yeniden güçlendirdiğine inanılır. Belgesel ayrıca dünya çapındaki okullarda fen müfredatına dahil edildi ki, bu da bazı tartışmaları beraberinde getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD eski başkan yardımcısının oyunculuğunu yaptığı filmin adı nedir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz