Türkiye'nin en iyi haber sitesi

besteleriyle anıldı

Giriş Tarihi: 8.2.2016 12:14
Sadettin Kaynak besteleriyle anıldı

Türk Sanat Müziği’nin önemli bestekârlarından , vefatının 55'inci yılında sanatçı Leyla Atay’ın verdiği konserle Esenler'de anıldı.

Türk Sanat Müziği'nin en önemli bestekârlarından , vefatının 55'inci yılında Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen konserle Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde anıldı. "Vefatının 55'inci Yılında Sadettin Kaynak'a Saygı Gecesi", usta bestekâr Sadettin Kaynak'ın hayatının anlatıldığı bir video gösterimiyle başladı. Türk Sanat Müziği Sanatçısı Leyla Atay, Sadettin Kaynak'ın eserlerinden oluşan özel bir repertuarı Esenlerliler için sundu. Atay, Esenler'de Sadettin Kaynak'a bir vefa niteliği taşıyan bu gecenin yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

EN SEVİLEN BESTELERİ OKUNDU

Esenlerlilerin yoğun ilgi gösterdiği gecede ünlü bestekârın; "Dertliyim", "Ruhuma Hicranımı Sardım", "Çıkar Yücelerden", "Menekşelendi Sular", "Ey İpek Kanatlı", "Kirpiklerinin Gölgesi" ve "İncecikten Kar Yağar gibi" sevilen besteleri seslendirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sadettin Kaynak besteleriyle anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz