Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tayvanlı ressamdan Ankara'da sergi

Giriş Tarihi: 14.2.2016 15:48
Tayvanlı ressamdan Ankara'da sergi

Tayvanlı ressam 'ın "Flow/Akış" isimli sergisi başkentli sanatseverlerle buluştu.

Cermodern Sanat Merkezi'ndeki serginin açılış konuşmasını yapan küratör Atilla Güllü, Tayvanlı sanatçı Chang'ın ülkesinde kadim Çin kültürünün temsilcisi olduğunu belirtti. Kadim Çin kültürünün 2 bin 500 yıllık bir geçmişi olduğunu dile getiren Güllü, 'ın bu kültürün modern temsilcisi olduğunu ifade etti.

Güllü, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle sergiye katılamayan Chang'ın gönderdiği teşekkür mesajını sanatseverlerle paylaştı. Güllü, sanatçının, Türkiye'nin Avrupa ve Asya arasında bir köprü konumunda olduğunu ve sergisinin iki ülke arasındaki ilişkileri artırmaya, kardeşliği geliştirmeye yardımcı olmasını temenni ettiğini söyledi.

Taipei Ekonomik ve Kültürel Misyonu Temsilcisi Tai-Hsiang Yaser Cheng, açılışta yaptığı konuşmada, Tayvan'ın güneyinde meydana gelen depremde hayatını kaybedenleri anarak, yakınlarına sabır diledi.

Tayvan'ın geçen ay seçilen ilk kadın lideri Tsai Ing-wen için Türk hükümetinin gönderdiği tebrik mesajlarından ötürü müteşekkir olduklarını söyleyen Cheng, iki ülke arasında karşılıklı ücretsiz e-vize programı başlatıldığını belirtti. Cheng, karşılıklı ticaret hacminin artırılmasının, daha yüksek kalitede tarım ve bilgi teknoloji ürünleri alınmasını teşvik edeceğini aktardı.

Türkiye'de Dünya Mirası listesine girmiş 15 tarihi ve kültürel alan bulunduğunu dile getiren Cheng, Chang'ın sergisini böyle kültürel zenginliklere sahip bir ülkede açmasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

Sergi 12 Şubat - 20 Mart tarihleri arasında CerModern'de görülebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tayvanlı ressamdan Ankara'da sergi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz