Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Dur Yolcu Biraz da Kudüs'e Bak!'

Giriş Tarihi: 24.2.2016 09:40
'Dur Yolcu Biraz da Kudüs'e Bak!'

Mirasımız Derneği tarafından düzenlenen ve Kudüs'te yaşanan çatışmalarla gerçek hayatı gözler önüne seren "Dur Yolcu Biraz da Kudüs'e Bak!" fotoğraf sergisi, İstanbullularla buluştu.

Taksim Metro İstasyonunda gerçekleştirilen serginin açılışında konuşan Mirasımız Derneği Genel Başkan Vekili Sebahattin Yiğit, Kudüs'te yaşanan zulme dikkat çekmek istediklerini belirterek, "Kudüs ve Mescid-i Aksa, yıllardır hem İslam dünyasının hem de farklı dinlerden sağduyu ve vicdan sahibi insanların ortak yarasıdır" dedi.

Yiğit, dernek olarak yaptıkları çalışmayla insanları Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda duyarlı olmaya davet ettiklerini vurgulayarak, "Halkımızın Kudüslü kardeşlerimizi kaderleriyle baş başa bırakmayarak destek olmalarını umut ediyoruz" diye konuştu.

Mirasımız Derneği Genel Koordinatörü Adem Harmantepe de yaptığı açıklamada, amaçlarının, insanların gündemine Kudüs ve Mescid-i Aksa'yla ilgili bilgi sunmak olduğunu söyledi.

Derneğin 2008 yılında kurulduğunu aktaran Harmantepe, şu bilgileri verdi:

"Derneğimizin çalışma alanı, işgal altındaki Kudüs toprakları ve Mescid-i Aksa'dır. Çalışmalarımızın bir ayağı Türkiye'deki bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi, diğer ayağı ise Kudüs'teki Osmanlı eserlerinin korunmasıyla orada yaşayan Müslümanlara mali destek sağlanmasıdır. Sergilerimizi Yenikapı, Kirazlı ve Ünalan metro istasyonlarında sergilemeye devam edeceğiz."

Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkında yanlış bilgilere sahip olunduğuna değinen Harmantepe, sergide bir taraftan yaşanan gerçek hayatın ve çatışmaların yansıtıldığını, diğer taraftan da görsel güzelliklerin insanlara sunulduğunu sözlerine ekledi.

Sergi, 27 Şubat'a kadar gezilebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dur Yolcu Biraz da Kudüs'e Bak!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz